Borealis na targach Plastpol 2009

Borealis na targach Plastpol…
Innowacyjny pakiet folii o podwyższonych parametrach zaprezentowała na targach Plastpol 2009 firma Borealis.

Podczas kieleckiech Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Plastpol, koncern Borealis pokazał portfolio poliolefin nadających dodatkowe wartości foliom poprzez możliwość ich pocienienia, uzyskania wyższej wydajności produkcji, wysokiej transparentności oraz nadzwyczajnych parametrów mechanicznych.

- Przetwórcy opakowań, którzy poszukują wyszukanych polietylenowych rozwiązań foliowych mogą doświadczyć łatwego i efektywnego procesu produkcji oraz unikalnych właściwości oferowanych przez folie wykonane z polietylenu firmy Borealis wytworzonego w technologii Borstar. W oparciu o unikalną technologię multimodalną PE 2G będącą własnością firmy Borealis, surowce te są dostosowane do szczególnych wymagań dla szerokiego spektrum aplikacji w mieszankach i foliach coex. Bardzo dobre parametry płynięcia granulatów Borstar zapewniają stałą i płynną ekstruzję, czego rezultatem jest znaczna poprawa jakości folii oraz regularności produkcji przy możliwości uzyskania wyższej wydajności - tłumaczyła podczas targów Borealis Iwona Garmulewicz z firmy Borealis.

Borealis na targach Plastpol 2009

Standardowym surowcem z tej grupy jest polietylen Borstar FB2310, który oferuje unikalne spektrum mechanicznych właściwości, takich jak zwiększona sztywność i wysoka wytrzymałość z możliwością pocienienia folii i łatwego otwierania. Inny produkt Borstar FB4370 o podwyższonej sztywności wraz z doskonałym przerabianiem i zwiększoną wydajnością otwiera możliwości nowego typu opakowań i efektywności produkcji. Produkty te stosowane są powszechnie do produkcji wysokiej jakości folii w wymagających opakowaniach takich jak opakowania przemysłowe i transportowe, laminaty i folie termokurczliwe.

Firma Borealis jest wiodącym dostawcą innowacyjnych, tworzących wartość dodaną rozwiązań dla wyrobów z tworzyw sztucznych. Koncern posiada 40 - letnie doświadczenie i może pochwalić się opracowaniem i wykorzystywaniem unikalnej technologii Borstar. Cechą wyróżniającą tę technologię jest możliwość uzyskiwania polimerów w pełnym zakresie ich gęstości. Firma Borealis opracowała folie polietylenowe z polimeru o małej, średniej i dużej gęstości, wszystkie bardzo dobrze przyjęte na rynku. Firma koncentruje swoje działania na infrastrukturze, przemyśle motoryzacyjnym i zaawansowanych opakowaniach. Pracuje z klientami w 170 krajach.