Borealis świętuje swoje trzydziestolecie

Borealis świętuje swoje trzydziestolecie…

W marcu 2024 r. firma Borealis będzie obchodzić trzydziestolecie swojej działalności. Powstały w skutek połączenia Statoil i Neste, Borealis rozwinął się ze swoich wczesnych skandynawskich korzeni, aby stać się jednym z dziesięciu największych na świecie graczy w branży poliolefin oraz motorem zmian w branży. Zaangażowanie firmy w tworzenie wartości poprzez innowacje zaowocowało opracowaniem zastrzeżonych i innowacyjnych technologii, które przynoszą korzyści społeczeństwu i przyspieszają przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym. Firma jest regularnie klasyfikowana jako czołowy austriacki innowator w Europejskim Indeksie Patentowym i posiada bogate portfolio patentowe obejmujące około 8 900 przyznanych patentów. W szczególności w Europie Borealis od dziesięcioleci wzmacnia krajobraz przemysłowy, inwestując znaczne środki w swoje aktywa kapitałowe i zapewniając tysiące miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych pracowników w społecznościach, w których działa.

- Z okazji naszych 30. urodzin jesteśmy w Borealis niezwykle dumni z tego, jak wykorzystaliśmy nasze europejskie dziedzictwo, wraz z naszą sprawnością technologiczną, aby stać się globalnym graczem przemysłowym - mówi Thomas Gangl, dyrektor generalny Borealis - Przemysł jest podwaliną społecznego dobrobytu. Przez trzy dekady Borealis pomagał przyspieszyć postęp i podnieść standardy życia, tworząc wartość poprzez innowacje. Ponieważ napędzamy transformację przemysłu w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym tworzyw sztucznych i nieustannie odkrywamy na nowo podstawy zrównoważonego życia, będziemy nadal inwestować w naszych ludzi, aktywa i lokalne społeczności.

thomas-gangl-716-2023-c-borealis
Thomas Gangl - CEO w firmie Borealis

Fundament innowacji: Borstar, Borcycle i nie tylko

Borealis wykorzystuje innowacje technologiczne, aby dodać wartość do zastosowań opartych na poliolefinach, zapewnić, że procesy produkcyjne są bardziej efektywne pod względem wykorzystania zasobów i przyspieszyć obieg tworzyw sztucznych. Borstar, wielomodalna, zastrzeżona technologia produkcji polietylenu (PE) i polipropylenu (PP), jest podstawą sukcesu Borealis od czasu uruchomienia pierwszego zakładu Borstar PE w Porvoo w Finlandii w 1995 roku. Od tego czasu do Borstar dołączyły inne marki technologiczne, takie jak Borlink, innowacja stanowiąca krok naprzód w branży kabli zasilających; Borstar Nextension Technology, przełomowa innowacja, która oprócz innych korzyści ułatwia produkcję monomateriałów przeznaczonych do recyklingu; lub technologia Borcycle M do recyklingu mechanicznego, która tchnie nowe życie w odpady poużytkowe na bazie poliolefin, przekształcając je w wysokiej jakości aplikacje o niższym śladzie węglowym.

Opierając się na własnych technologiach i ponad 50-letnim doświadczeniu w dziedzinie poliolefin, Borealis wspiera kluczowe branże surowcami z tworzyw sztucznych do szerokiej gamy zastosowań w obszarach produktów konsumenckich, energii, opieki zdrowotnej, infrastruktury i mobilności.