CCL Label otwiera fabrykę w Polsce

Firma CCL Label A/S, jeden z czołowych dostawców etykiet dla przemysłu farmaceutycznego na rynku europejskim, otworzyła nową fabrykę etykiet w Polsce (Poznań). Fabryka ma zaspokoić przewidywany wzrost popytu na etykiety składane ze strony wschodnioeuropejskiego przemysłu farmaceutycznego.

Fabryka rozpocznie produkcję w tym roku. Będzie zajmować powierzchnię 3000 m2, z możliwością dwukrotnego powiększenia. Wartość inwestycji szacuje się na wiele milionów euro. Produkcja będzie przebiegać zgodnie z wysokimi wymaganiami ujętymi w dobrej praktyce produkcyjnej (Good Manufacturing Practices) przemysłu farmaceutycznego, jak ma to miejsce w innych fabrykach firmy – Randers i Brondby pod Kopenhagą. Fabryka będzie wyposażona w najnowocześniejsze maszyny drukujące i wysoko zaawansowane maszyny do obróbki końcowej. CCL Label korzysta z różnych technik drukowania – z offsetu, fleksografii, sitodruku. W fabryce będą produkowane tradycyjne etykiety, etykiety składane i pewna ilość specjalnych etykiet na produkty farmaceutyczne.

Firma będzie zaopatrywać w produkty klientów z branży farmaceutycznej w Polsce, Czechach, na Węgrzech oraz w krajach bałtyckich. Według Ole Gade, dyrektora ds. sprzedaży i marketingu CCL Label A/S, jest to posunięcie strategiczne – inwestycji dokonuje się w oparciu o przewidywany wzrost popytu na rynku wschodnioeuropejskim. Jednocześnie nastąpi podniesienie poziomu usług dla dotychczasowych klientów.

Budowa fabryki w Polsce rozpoczęła się tuż po ukończeniu rozbudowy i gruntownych prac renowacyjnych w fabryce CCL Label w Brondby.

# # #
CCL Label A/S jest czołowym dostawcą systemu etykiet dla europejskiego przemysłu farmaceutycznego. Oferta produktów firmy obejmuje etykiety jedno- i dwuwarstwowe, etykiety składane, ulotki-wkładki oraz rozwiązania dostosowane indywidualnie do potrzeb klienta. Systemy etykiet są rozprowadzane w całej Europie za pośrednictwem własnej sieci sprzedaży w krajach skandynawskich i bałtyckich, w Europie Wschodniej, Niemczech, Austrii, krajach Beneluksu, Francji oraz Wielkiej Brytanii.

CCL Label A/S posiada zakłady produkcyjne w Danii, Wielkiej Brytanii, Francji i Polsce (od 2005 r.). Produkcja przebiega zgodnie z wysokimi wymaganiami przemysłu farmaceutycznego w zakresie jakości, a także zgodnie z wytycznymi dobrej praktyki produkcyjnej (GMP). CCL Label A/S, powstała w wyniku połączenia Avery Etiketsystemer A/S i IWACO A/S, jest odpowiedzialna za działania CCL Label Inc w Europie związane z dostarczaniem etykiet dla przemysłu farmaceutycznego. CCL Label Inc. zatrudnia 2 tys. osób na całym świecie i wykazuje roczne obroty rzędu około 500 milionów euro. CCL Label Inc. jest spółką zależną CCL Industries Inc. Kanada (TSX CCL.A i CCL.B).

Czytaj więcej: Etykiety 97