Cadbury sięga po folię biodegradowalną

Cadbury sięga po folię biodegradowalną
Dobrze znany również w Polsce koncern Cadbury wybrał metalizowaną folię NatureFlex firmy Innovia Films do owijania swoich słodyczy.

NatureFlex NM jest biodegradowalną folią produkowaną z masy celulozowej, otrzymywanej ze ścieru drzewnego, metalizowaną na miejscu w zakładzie i przeznaczoną do kompostowania przydomowego. Cele te są osiągnięte, gdyż zawartość metalu jest bardzo niska – mniej niż 0,02 proc. - co tylko wydłuża proces biodegradacji folii o kilka dni, jednak proces ten nie jest w żaden sposób zakłócony. Modyfikowane powłoki zapewniają doskonałe rozłożenie warstwy metalu i jej przyleganie, co zapewnia bardzo wysoką barierowość wobec wilgoci. Ta wysoka barierowość pozwala na utrzymanie produktów Cadbury w dobrej jakości.

Folia NatureFlex rozpoczyna swój żywot jako produkt naturalny – drewno. Typowa zawartość biomateriałów odnawialnych w foliach NatureFlex oscyluje wokół 95 proc. ich wagi. Folia posiada również wiele zalet istotnych przy pakowaniu czy obróbce, takich jak naturalne utrzymanie zgięcia i antystatyczność, wysoki połysk i przezroczystość, odporność na działanie olejów i tłuszczy, dobra barierowość, powierzchnia podatna na łączenie typu „cold-seal˝ oraz doskonałe właściwości skrętne.