Cała naprzód: Sumitomo (SHI) Demag rozszerza gamę w pełni elektrycznych maszyn do szybkich cykli

Cała naprzód: Sumitomo (SHI)…

Sumitomo (SHI) Demag przyspiesza globalną ekspansję platformy IntElect. Firma właśnie stworzyła wtryskarkę specjalnie z myślą o produkcji opakowań o dużej objętości, detali medycznych i dla branży motoryzacyjnej, wymagających najwyższej precyzji i produkcji w najkrótszym czasie cyklu.

Chcąc wypełnić istotną lukę na rynku produkcyjnym, szczególnie w branży opakowań cienkościennych, Sumitomo (SHI) Demag wprowadza do swojej gamy w pełni elektrycznych, wysokowydajnych wtryskarek IntElect S, maszyny o średniej sile zamykania od 220 do 450 ton. Peter Gladigau, Product Manager serii IntElect, podkreśla, że dzięki najnowszej wersji maszyn, producenci detali wytwarzanych w czasie cyklu od 3 do 12 sekund, nie muszą już iść na kompromis między produktywnością, efektywnością energetyczną, szybkością procesu i powtarzalnością.

Poszerzając gamę wtryskarek IntElect S, Sumitomo (SHI) Demag realizuje swoje ambicje większego udziału w rynku całkowicie elektrycznych maszyn z możliwością jeszcze szerszego zastosowania produktu w różnych procesach, szczególnie tych wymagających małej wagi detalu i wąskich zakresach tolerancji. Nowy typoszereg IntElect S pozycjonowany jest między standardową, w pełni elektryczną serią IntElect a nową, szybkobieżną elektryczną wtryskarką do opakowań PAC-E. IntElect S jest więc przeznaczony specjalnie dla przetwórców tworzyw sztucznych masowo wytwarzających komponenty cienkościenne, w wąskich tolerancjach przy najwyższej prędkości.

- Czas cyklu od 3 do 12 sekund i prędkości wtrysku do 350 mm/s to typowy zakres tej maszyny - mówi Gladigau. Peter zwraca też szczególną uwagę na wytrzymałe, wysokowydajne napędy, krótsze wrzeciona i dłuższą żywotność. Istotne jest też przyspieszenie prędkości wtrysku, aby uzyskać średnio o 1 sekundę krótszy czasu cyklu w porównaniu ze standardowym modelem wtryskarki IntElect.

Wtryskarki z serii IntElect S w średnim rozmiarze dedykowane są specjalnie do zastosowań w aplikacjach o wysokiej wydajności z najkrótszymi cyklami i dużym przepływem materiału, który zwykle zużywa więcej energii, potwierdza Gladigau. - Biorąc pod uwagę szybki wzrost cen energii, aby zachować konkurencyjność, konieczne jest przeciwdziałanie wpływowi rosnących kosztów produkcji poprzez wyższą produktywność, powtarzalność procesu i zmniejszenie ilości odpadów. Właśnie z tego powodu zainteresowanie rynku naszą serią IntElect S jest bardzo duże - mówi Product Manager.

image-1
W pełni elektryczna wysokowydajna wtryskarka IntElect S firmy Sumitomo (SHI) Demag. Zdjęcie: Sumitomo (SHI) Demag


- Wskazując na obecne wyzwania energetyczne w branży opakowań, IntElect S może obniżyć zużycie energii do 0,25-0,32 kWh na kilogram tworzywa - stwierdza Gladigau. Bazując na tym przykładzie, w porównaniu z maszynami hybrydowymi, taka zwiększona zdolność produkcyjna w połączeniu z oszczędnością dziesiątek tysięcy euro rocznie na energii elektrycznej może przynieść jeden z najszybszych zwrotów z inwestycji w maszyny.

- Wykonując testy porównawcze suchego czasu cyklu w produkcji opakowań cienkościennych z innymi porównywalnymi systemami elektrycznymi na rynku, IntElect S pozostaje w czołówce innowacji i efektywności energetycznej - zapewnia Gladigau.

Nowy model IntElect przewyższa poprzednie generacje tego modelu zoptymalizowanymi ruchami formy, pozycją dyszy, ruchami wyrzutnika i wtrysku oraz prędkością dozowania. - Zwiększenie wydajności systemu odzyskiwania energii hamowania nie tylko poprawia efektywność energetyczną, ale także wydłuża żywotność komponentów elektrycznych i kondensatorów. Zostało to zweryfikowane przez szeroko zakrojone testy trwałości maszyny i jej podzespołów - zauważa Gladigau. Wrzeciona układu zamykania testowane w najtrudniejszych warunkach nie wykazały widocznych śladów zużycia po milionach cykli. Zapewnia to bezpieczną pracę maszyny, nawet w zastosowaniach o najszybszym cyklu.

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83

Reportaże

Forum