Can Pack otworzył fabrykę w Indiach

Firma Can Pack uruchomiła w Indiach swoją nową fabrykę opakowań aluminiowych.

Zakład powstał w miejscowości Aurangabad. Wartość rozłożonej na pięć lat inwestycji polskiej firmy to ok. 190 mln dolarów.

Can Pack wytwarzać będzie w Indiach aluminiowe puszki napojowe. Otwarty niedawno zakład został wyposażony w linię produkcyjną o mocach wytwórczych rzędu 650 mln puszek rocznie i jest przygotowany do zwiększenia tych zdolności aż do poziomu 1 mld puszek rocznie. W tej chwili w Aurangabad wytwarzane są opakowania o pojemności 0,33 i 0,5 l. Odbiorcami tych opakowań będą przede wszystkim odbiorcy z Indii. W przyszłości jednak przewiduje się eksport puszek na rynki Azji Środkowej i Bliskiego Wschodu.

Nowa fabryka powstała w rekordowym czasie 10 miesięcy i w przyszłości będzie najprawdopodobniej rozbudowywana. Uzupełnieniem fabryki będzie założenie sieci recyklingu zużytych puszek aluminiowych w większych miastach Indii.

Zatrudnienie w pierwszym etapie wyniesie ok.170 osób. Projekt został zrealizowany za pośrednictwem spółki Can-Pack India Private Limited, będącej własnością grupy Can-Pack.

Budowa wytwórni opakowań aluminiowych jest realizacją przyjętej strategii rozwoju grupy w części dotyczącej aktywności na Bliskim Wschodzie. Rynki Bliskiego Wschodu są bowiem obecnie uważane za najbardziej dynamiczne na świecie jeśli chodzi o wzrost zapotrzebowania na puszki napojowe. Dlatego też ten region jest traktowany przez Can-Pack z taką powagą. Potwierdzeniem tego jest fakt, że już trzy lata temu firma uruchomiła nowoczesną wytwórnię puszek i wieczek napojowych w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Obecnie trwają prace zmierzające do podwyższenia zdolności produkcyjnych w tym regionie.

Czytaj więcej: Inwestycje 717 Puszki 87