Can Pack wchodzi do Wielkiej Brytanii

Koncern opakowaniowy Can Pack wchodzi do Wielkiej Brytanii. To właśnie tam uruchomi swoją pierwszą fabrykę zlokalizowaną na terenie Europy Zachodniej. W tej chwili Can Pack poza Polską jest już obecny m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i na Ukrainie.

Nowa inwestycja Can Pack pochłonie co najmniej 40 mln funtów. W angielskim Scunthorpe powstanie zakłąd, produkujący opakowania aluminiowe dla przemysłu spożywczego. Produkcja ma wystartować już w ostatnim kwartale tego roku. Na razie wykonywane są prace związane z adaptacją przejętego przez spółkę obiektu. Rekrutacja na pierwsze stanowiska rozpocznie się w przyszłym miesiącu. W perspektywie dwóch lat pracę w nowym zakładzie znajdzie ponad 300 osób.

Pojawienie się Can Packu na rynku brytyjskim to tylko niewielka część bogatych planów firmy przewidzianych na ten rok. Dotyczą one zarówno rynku lokalnego jak i rynków międzynarodowych.

W Polsce w fabryce w Brzesku uruchomiono już kolejny embosser, który podnosi roczne zdolność produkcyjne puszek embossowanych o kolejne 200 mln sztuk. W połączeniu z oddaną do użytku nową szybką linią do wytwarzania puszek całkowita roczna zdolność produkcyjna fabryki w Brzesku powiększyła się o 1,2 mld sztuk opakowań i osiągnęła poziom blisko 3 miliardów.

Z kolei na arenie międzynarodowej Can Pack pod koniec ubiegłego miesiąca zwiększył zdolności produkcyjne w fabryce w ukraińskim Wyżgorodzie. Z tamtejszych linii może schodzić teraz o 300 mln puszek więcej w skali roku. Do końca drugiego kwartału, również o 300 mln sztuk rocznie, wzrosną zdolności fabryki puszek w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Inwestycja w Zatoce Perskiej poprzedza uruchomienie w regionie w 2008 r. drugiej linii wieczek SOT, dodanie do oferty grupy wieczek RPT 202 i oddanie w przyszłym roku do użytku wytwórni puszek w Indiach z linią o zdolności 650 mln sztuk z możliwością jej rozbudowy do 1 mld sztuk rocznie.

Tym samym więc na koniec pierwszego kwartału 2008 r. roczne zdolności produkcyjne fabryk grupy Can Pack w Europie Środkowej i Wschodniej wzrosły o 1,4 mld sztuk puszek. Na początku 2009 r. powiększą się o kolejny miliard.

Czytaj więcej: Puszki 87 Inwestycje 714