Can Pack wchodzi do światowej czołówki producentów puszek

Can Pack wchodzi do światowej czołówki producentów puszek
2,6 mld sztuk puszek przeznaczonych do napojów ma produkować już niebawem polska firma Can Pack. Wchodzi ona właśnie w decydującą fazę wielkiego projektu inwestycyjnego, który ma na celu utworzenie nowej linii produkcyjnej w Brzesku.

W tej chwili zdolności wytwórcze Can Packu, w odniesieniu do puszek napojowych, przekraczają 1,5 mld sztuk. Za kilka miesięcy ma się to jednak zmienić. W firmie powstanie nowa linia produkcyjna o wydajności niemal 1 mld puszek w skali roku. Tym samym Can Pack uplasuje się na czołowych pozycjach jeśli chodzi o światowy rynek dla tego typu produktów. Uruchomienie linii przewidziano na pierwszy kwartał 2008 r. Jej montaż wystartuje natomiast jeszcze w tym roku.

Obecnie Grupa Can Pack jest jednym z najnowocześniejszych technologicznie producentów opakowań w Europie. Swoją silną pozycje na krajowym i europejskim rynku zdobyła dzięki produktom o wysokiej jakości oraz nowoczesnej technologii wytwarzania. W naszym kraju zaopatruje cztery wiodące browary, dużą część produkcji sprzedaje za granicę. Produkty Grupy trafiają do ponad 35 krajów świata. Można je znaleźć w państwach Unii Europejskiej, na Bliskim Wschodzie i innych rejonach Azji.

puszki firmy Can Pack


W ciągu 18 lat istnienia Grupa Can-Pack stała się wiodącym producentem w branży metalowych opakowań napojowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Systematycznie też poprawia swoją pozycję rynkową w Europie Zachodniej i Azji.

Jej oferta obejmuje obok opakowań napojowych, także szeroki asortyment stalowych puszek zgrzewanych dla przemysłu spożywczego, wieczek łatwootwieralnych, pojemników aerozolowych, zamknięć do butelek, opakowań metalowych dla przemysłu chemicznego i kosmetycznego a także opakowań szklanych.

Większość wypracowanego zysku Grupa Can-Pack inwestuje w rozwój. W ciągu minionych 18 lat w rezultacie inwestycji o wartości ponad 390 mln dolarów powstało kilkanaście zakładów produkcyjnych. Can Pack stworzył ponad 2,2 tys. miejsc pracy. Poza Polską, jego jednostki produkcyjne znajdują się w Rosji, na Ukrainie, w Rumunii i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Czytaj więcej: Puszki 87 Inwestycje 716