Caribbean Bottling Company wybiera rozwiązania firmy Sidel

Caribbean Bottling Company…

Firma Caribbean Bottling Company zainwestowała w kompletną linię firmy Sidel do produkcji napojów w butelkach PET, w celu zaspokojenia zwiększonego popytu na wodę i napoje owocowe na rynku karaibskim. Wybór ten zapewnia rozlewni z Haiti zarówno elastyczność, pozwalającą sprostać przyszłym wymaganiom produkcyjnym, jak i możliwość opracowania optymalnych rozwiązań w zakresie pakowania, przy jednoczesnych oszczędnościach w zakresie wykorzystywanych surowców oraz powierzchni zajmowanej przez wyposażenie rozlewni.

Firma Caribbean Bottling Company (CBC) SA jest producentem wysokiej jakości wody i soków, zatrudniającym ponad 400 pracowników na Haiti i mogącym pochwalić się rozległą siecią dystrybucji . Firma jest lokalnym partnerem butelkującym wodę Culligan - w związku z tym podlega rygorystycznym badaniom higieny i jakości, wynikającym z konieczności spełniania niezwykle surowych wymogów prawnych, nakładanych między innymi przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Wody Butelkowanej (IBWA). Ponadto firma CBC produkuje i dystrybuuje szeroką gamę soków i herbat.

- Dostarczanie bezpiecznego produktu charakteryzującego się wysoką jakością, przy jednoczesnym stosowaniu opakowań, które będą przyjazne dla konsumentów, a zarazem nie przełożą się na wzrost cen produktów, może stanowić duże wyzwanie. Dlatego też zdecydowaliśmy się ponownie zaufać firmie Sidel i jej wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu opakowań PET i urządzeń do ich produkcji - wyjaśnia Gaetan Barrau, dyrektor generalny firmy CBC.

Oszczędność miejsca i zasobów, przy jednoczesnym zwiększeniu możliwości produkcyjnych

Współpraca pomiędzy obiema firmami rozpoczęła się kilka lat temu, kiedy haitańska rozlewnia zainstalowała niezależną rozdmuchiwarkę firmy Sidel, przeznaczoną do obsługi kompletnej linii do rozlewania wody Culligan. - Dzięki nawiązaniu współpracy mogliśmy towarzyszyć firmie CBC w procesie prowadzenia działalności na wielu płaszczyznach, w szczególności tych, które dotyczą łącznych kosztów posiadania zainstalowanych linii produkcyjnych - stwierdził Marcel Ndoumna, kierownik ds. sprzedaży w regionie Karaibów oraz FHPC w firmie Sidel.

Karaibski producent docenił wydajność i osiągi oferowane przez zakupioną rozdmuchiwarkę, a także duże oszczędności pod względem zużycia energii i surowców, które zapewniają urządzenia firmy Sidel. Z tego powodu w 2018 roku firma CBC zwróciła się ponownie właśnie do firmy Sidel. Ze względu na tendencję wzrostową na lokalnym rynku napojów, firma musiała zwiększyć swoje moce produkcyjne i zainstalowała nową kompletną linię do produkcji napojów w butelkach PET.

- Na początku myśleliśmy o powiększeniu naszego zakładu produkcyjnego i stworzeniu dodatkowej powierzchni, w której miała zostać zainstalowana nowa linia produkcyjna. Jednak dzięki współpracy z firmą Sidel, byliśmy w stanie wykorzystać kompaktowy układ i zlokalizować nową linię w istniejącym obszarze zakładu - stwierdził Gaetan.

Od nowej, kompletnej linii PET oczekiwano również możliwości obsługi nowych, pomniejszonych butelek w różnych formatach przy jednoczesnej optymalizacji zużycia energii. - Wsparcie, które zapewniła nam firma Sidel, okazało się nieocenione w fazie przystosowywania całego procesu do specyficznych warunków, w których znajdują się nasze butelki, w całym łańcuchu wartości - od produkcji do dystrybucji - dodał Gaetan. - Dzięki tej współpracy, firma CBC weszła na nowy poziom, przechodząc od "produkcji butelek" do "wydajnej i efektywnej produkcji butelek".

Prognozowanie przyszłych potrzeb

Instalacja nowej linii PET rozpoczęła się pod koniec 2018 roku i została zakończona w marcu. Linia przeznaczona jest do produkcji napojów Frooty Juicedrink i herbaty mrożonej Brizz, w butelkach o pojemności 20 uncji (600 mililitrów). W jej skład wchodzi urządzenie Sidel Matrix Combi, które pozwoliło na skrócenie czasu konserwacji o 30%, a także zmniejszenie kosztów eksploatacji nawet o 12%. Linię dopełnia etykieciarka Sidel RollQuattro Evo oraz rozwiązanie końca linii, obejmujące systemy pakowania butelek w folię termokurczliwą oraz paletyzację.

Urządzenie Combi zainstalowane w zakładzie wyposażone jest w opracowany przez firmę Sidel system BlendFill. System łączy w sobie mikser i wypełniacz, pozwalając na uzyskanie napojów najwyższej jakości przy jednoczesnym zmniejszeniu powierzchni użytkowej urządzeń oraz ograniczając negatywny wpływ na środowisko naturalne. Ponadto, dzięki wyborowi właśnie takiej konfiguracji linii, firma CBC zyskała elastyczność, która pozwala na spełnianie oczekiwań dotyczących przyszłych wymagań produkcyjnych.

Wydajność całej linii będzie monitorowana i optymalizowana za pomocą systemu EIT (Efficiency Improvement Tool) firmy Sidel, pomagając tym samym w zwiększaniu produktywności oraz osiągów, dzięki zapewnianiu dostępu do istotnych i przydatnych informacji na temat wydajności, jakości, strat oraz możliwych awarii i problemów związanych z produkcją.

Projekt opakowania zapewniający efektywność i stabilność

Opracowanie projektu butelki, która będzie w stanie znieść trudne warunki dystrybucji, niezawodnie chroniąc przechowywany produkt - poprawiając tym samym doświadczenia konsumentów i zapewniając przystępną cenę - było kluczowym wymogiem dla CBC. - Zazwyczaj napoje te są sprzedawane w zamrożonej formie przez lokalnych sprzedawców na ulicach. Butelka musi być zatem odporna na ujemne temperatury, a jednocześnie musi zachować swe walory jeśli chodzi o stabilność i atrakcyjność - podkreśla Gaetan. - W takiej sytuacji najlepiej sprawdza się model butelki RightWeight, według koncepcji Sidel - dodaje Marcel. - W firmie Sidel w coraz większym stopniu koncentrujemy nasze działania w zakresie innowacji na podejściu nazywanym przez nas RightWeight, upewniając się, że nasze opakowania będą nadawały się do określonego celu. Podejście to opiera się na pewności, że butelka jest wystarczająco wytrzymała, by sprostać wyzwaniom związanym z transportem i dystrybucją, przy jednoczesnym zachowaniu swoich osiągów na każdym etapie - od pierwszych kroków procesu produkcyjnego, aż do momentu, w którym trafi do rąk konsumenta. Sposób, w jaki nazwaliśmy tę koncepcję, jest niezwykle ważny, ponieważ jasno i wyraźnie przekazuje potrzebę zapewnienia doskonałej wydajności, przy jednoczesnej redukcji całkowitego kosztu posiadania - wyjaśnia Marcel.

Dzięki współpracy z zespołem ds. marketingu klienta i pogłębieniu wiedzy na temat lokalnego rynku, eksperci firmy Sidel, zajmujący się opakowaniami, byli w stanie zmienić projekt butelek wykorzystywanych dotychczas przez firmę CBC, pozytywnie wpływając w ten sposób na konkurencyjność i wydajność haitańskiej rozlewni, bez narażania na szwank wysokiej jakości produktu. Co najważniejsze, udało im się to osiągnąć dzięki wyjątkowemu kształtowi butelki oraz zmniejszeniu ilości wykorzystywanego materiału PET, co w efekcie zaowocowało szeregiem wymiernych korzyści dla firmy Caribbean Bottling Company.

sidel
brak
 

Maszyny pakujące

Switzerland