Carlsberg dostrzega zalety kubków z PLA

Carlsberg dostrzega zalety kubków z PLA
Carlsberg to najnowsza duża marka konsumencka, która postanowiła używać plastikowych kubków z nadrukiem, produkowanych z powodzeniem z PLA przez RPC Tedeco-Gizeh.

Kubki z PLA - CarlsbergFirma RPC Tedeco-Gizeh zauważyła zwiększone zainteresowanie wśród klientów pragnących przyczynić się w większym stopniu do ochrony środowiska naturalnego poprzez używanie opakowań z materiałów ulegających biodegradacji. Wspólnie ze swoim szwajcarskim partnerem, firmą Pacovis, RPC promuje stosowanie PLA, rodziny polimerów wytwarzanych z corocznie odnawialnych zasobów i mogących konkurować pod względem kosztu i funkcjonalności z włóknami i materiałami opakowaniowymi wytwarzanymi na bazie ropy naftowej.

W wyniku tej inicjatywy browar Carlsberg zamówił kubki z PLA z nadrukiem logo Carlsberga stanowiącym ciekawy akcent wizualny. Po realizacji tego przełomowego zlecenia firmy RPC Tedeco-Gizeh i Pacovis sprzedały produkty z PLA innym browarom i firmom z branży gastronomicznej.

„Te nowe, przyjazne dla środowiska produkty pozwalają firmom na potwierdzenie ich zaangażowania w utrzymanie zasobów naturalnych naszej planety, przy czym klienci nie muszą rezygnować z ekonomicznych opakowań wysokiej jakości” – stwierdził Thilo Weiß z RPC Tedeco-Gizeh.