Clariant w nowej siedzibie

Clariant w nowej siedzibie
Na przełomie marca i kwietnia spółka Clariant Polska przeniosła swoją siedzibę do nowo wybudowanego budynku w Konstantynowie Łódzkim. Znajdujący się na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej obiekt o powierzchni ok. 6,5 tys. m kw. łączy w sobie różnorodne funkcje: zakładu produkcyjnego, magazynu i laboratorium; mieszczą się w nim także pomieszczenia techniczne i biura.

Decyzję o przeprowadzce do Konstantynowa Łódzkiego spółka ogłosiła w połowie 2012 roku. Zgodnie z ustaleniami, inwestycja o wartości 38 mln zł miała dać zatrudnienie dodatkowym 20 pracownikom, przy utrzymaniu dotychczasowego zatrudnienia na poziomie 73 osób.

Budynek zlokalizowany jest przy ul. Langiewicza 50 w Konstantynowie Łódzkim, przy czym - jak informuje spółka - zmiana dokumentów rejestracyjnych firmy nastąpi w czasie późniejszym, a nowy adres powinien być obecnie uwzględniany wyłącznie jako nowe miejsce dostaw i odbioru.

Clariant Polska posiada w swojej szeroką gamę koncentratów kolorowych do poliolefin, styrenów i innych tworzyw, jak również produkowane na specjalne zamówienie koncentraty barwiące z dodatkiem środków pomocniczych.

Spółka wywodzi się z założonej w 1991 roku polskiej firmy Colex Sp. z o.o. W 2011 roku grupa Clariant została właścicielem całości udziałów firmy, a od stycznia 2013 roku spółka zmieniła swoją nazwę na Clariant Polska Sp. z o.o.

Clariant