Czysty zielony sukces

Czysty zielony sukces
Aquados to pierwszy klient, który skorzystał z opakowania UniPak EcoTM wytwarzanego w 100 proc. z surowców z recyklingu i w tym samym stopniu podatnego na recykling.

Firma Aquados poszukiwała odpowiedniego proekologicznego opakowania dla swojego proszku do prania, posiadającego europejską oznakę ekologiczną EU Eco. Firma testowała wiele możliwych rozwiązań, w tym takie, w których zastosowano alternatywne surowce. Jednak dopiero ścisła współpraca z Superfosem pozwoliła znaleźć opakowanie pożądanej jakości.

"Poszukiwaliśmy specjalnego opakowania, które spełniałoby wysokie oczekiwania co do jakości, a jednocześnie było rozwiązaniem proekologicznym. Nowe pudełko spełnia te wymogi. Jest w 100 proc. produkowane z materiałów z recyklingu, a jednocześnie ma te same hermetyczne właściwości i długi cykl życia na półce, co dotychczas stosowane rozwiązania" mówi dyrektor Alex Thompson z Aquados i dorzuca:

"Z satysfakcją stwierdzam, że dane ze sprzedaży potwierdzają trafność naszego wyboru. Choć pudełko jest w sprzedaży od zaledwie kilku miesięcy, już odnotowaliśmy wiele pozytywnych reakcji od klientów wyczulonych na kwestie ekologii, a obroty tez są zadowalające. Pozwolę sobie zatem stwierdzić, że to prawdziwy sukces."

pudełko UniPak EcoTM- Superfos

Proekologiczne pudełko na proszek do prania to pierwsze opakowanie na bazie nagrodzonego rozwiązania Superfosu - UniPak EcoTM. Z kalkulacji Superfosu wynika, że nowe rozwiązanie pozwala zmniejszyć emisję dwutlenku węgla z każdego pojemnika o 20 gram. Aquados używa 1.960 tys. takich opakowań rocznie, więc zaoszczędzona emisja to 39,2 tony CO2 - czyli tyle, ile odprowadziłby do środowiska samochód osobowy, pięciokrotnie okrążając Ziemie!

- Osiągnęliśmy już wprawdzie znaczną oszczędność poprzez zastosowanie materiałów z recyklingu, ale pozostaje jeszcze niewykorzystany potencjał oszczędności 74 % węgla - obecnie nieosiągalny z uwagi na brak miejsc zbiórki PP w Wielkiej Brytanii. I to pomimo, że ten materiał należy do najbardziej podatnych na recykling - zaznacza Alex Thompson.

Czytaj więcej: Opakowania 1097 Recykling 414