Do łódzkiej strefy wchodzi duży producent wyrobów z kauczuku

K-Flex Polska, to kolejna firma, która zainwestuje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zatrudni blisko 170 osób i będzie produkować wyroby z gumy i tworzyw sztucznych. Nakłady inwestycyjne przekroczą 38 mln zł.

K-Flex Polska będzie należeć do koncernu L'Isolante K-Flex, który jest międzynarodowym podmiotem z siedzibą we Włoszech. Swoją działalność rozpoczął w 1989 r. i obecnie jest jednym z globalnych liderów jeśli chodzi o produkcję kauczukowych wyrobów izolacyjnych. Firma posiada siedem fabryk w różnych miejscach świata. Wytwarza w nich izolacje dla instalacji chłodniczych, grzewczych, klimatyzacyjnych, sanitarnych oraz gazów specjalnych.

Inwestycja w Łodzi ma być krokiem do osiągnięcia przez firmę pozycji lidera na rynku izolacyjnych materiałów kauczukowych w Polsce.

Jak przedstawiają się konkretne wyroby oferowane przez firmę? Dla przykładu jednym z nich jest otulina z kauczuku syntetycznego z płaszczem z tkaniny szklanej. Znajduje ona zastosowanie jako kauczuk z osłoną z tworzywa sztucznego do stosowania w instalacjach na zewnątrz budynku (bez dodatkowego płaszcza). Stosowany również w chłodnictwie, klimatyzacji, izolacji zbiorników, armatury, kanałów i w przemyśle morskim.

Ostatnią nowością produktową firmy jest izolacja termiczna dla zespołów naftowych, petrochemicznych i chemicznych.
Jest to elastyczny, zamkniętokomórkowy kauczuk pokryty nieorganiczną powłoką z tkaniny szklanej w kolorze czarnym lub srebrnym. Charakteryzuje się odpornością na działanie czynników atmosferycznych, promieni UV oraz wielu
agresywnych substancji.

Wręczenie zezwolenia na rozpoczęcie działalności w ŁSSE zostało wręczone przedstawicielom firmy K-Flex wczoraj. Razem z nią podobne dokumenty otrzymały cztery inne firmy, w tym koncern Printpack, producent opakowań, który zainwestuje w Łodzi 94 mln zł i zatrudni przynajmniej 80 osób.

ŁSSE została utworzona w 1997 r. Obejmuje obszar o powierzchni ponad 648 ha i jest zagospodarowana w ok. 82 proc. Ma charakter rozproszony - składa się z 24 podstref. W tym roku zezwolenia na działalność ma otrzymać w sumie 21 inwestorów; od początku jej istnienia zezwolenia otrzymało już 115 firm. Łączna wartość ich nakładów inwestycyjnych wynosi ponad 1,4 mld euro, natomiast liczba utworzonych miejsc pracy - 14 tys.