Dow na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Dow na Forum Ekonomicznym w Krynicy
Gaz łupkowy, rozwiązania oferowane klientom oraz wykorzystywanie istniejących relacji to kilka głównych tematów omawianych przez regionalnych liderów firmy The Dow Chemical Company podczas XXIII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój. Przedstawiciele Dow, Heinz Haller i Robert Stankiewicz, brali udział w kilku panelach dyskusyjnych, podczas których omawiali rozwiązania, które Dow dostarcza do rynków Europy Wschodniej, również w kontekście rynku polskiego.

Heinz Haller, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Generalny ds. Handlowych, Prezes Dow na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, brał udział w sesji plenarnej pt. W poszukiwaniu nowego ładu w gospodarce europejskiej. Podczas swojego wystąpienia, Haller wskazał na szereg zalet, jakie Europa może czerpać dzięki pielęgnowaniu długoletnich związków z wiodącymi firmami.

- Dow jest jedną z największych światowych firm z sektora chemicznego - powiedział Haller. - Nasze produkty wspomagają prawie każdą dziedzinę biznesu - od opakowań spożywczych po ocieplanie budynków, przez uzdatnianie wody i chemię rolniczą, aż po materiały wysoko wytrzymałościowe. Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji w Polsce. Tak się składa, że kilka dni temu w Warszawie świętowaliśmy 40-lecie naszej obecności w tym kraju. Mogłem na własne oczy zobaczyć to, co udało nam się przez te wszystkie lata zbudować bardzo pozytywne relacje biznesowe z klientami firmy i partnerami.

- Widzimy ogromny potencjał w Polsce. Szacowane złoża gazu łupkowego oznaczają dla nas szansę, aby móc wspierać ich wydobycie, dzięki dużemu doświadczeniu Dow w tej dziedzinie. Współpracowaliśmy już z producentami gazu i firmami wydobywczymi, dostarczając najlepsze rozwiązania na ich potrzeby. Jako globalna firma, jesteśmy przekonani, że gospodarki regionu Europy Centralnej mają pozytywne perspektywy na przyszłość pod względem wzrostu, a potencjał gazu łupkowego przyczyni się do szybkiego zakończenia spowolnienia gospodarczego i osiągnięcia wysokiego tempa wzrostu - dodał Haller.

Robert Stankiewicz, Prezes Zarządu Dow na Polskę, omawiał sposoby na wspieranie innowacyjności i potencjału na współpracę pomiędzy prywatnym sektorem, a instytucjami państwowymi podczas debaty zatytułowanej Jak wspierać konkurencyjność krajowego biznesu?

- W dzisiejszym świecie biznesu, firmy muszą sobie radzić z niespotykaną dotychczas globalną konkurencją. Aby odnosić sukcesy i rozwijać swoją działalność, firmy muszą coraz więcej energii skupiać na zwiększaniu swojej konkurencyjności i innowacyjności. Gdy ten proces jest dobrze prowadzony, zarówno rządy jak i branże mogą obserwować silniejszą pozycję krajowego biznesu oraz gospodarki na światowych rynkach - powiedział Stankiewicz podczas debaty. - Otwarty przepływ informacji pomiędzy rządami, firmami, organizacjami biznesowymi i środowiskami naukowymi powinien być promowany, aby współpraca i rozwój były na stałe zaszczepione w strategiach rozwoju biznesowego - dodał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdrój zostało po raz pierwszy zorganizowane w 1992 roku i przez lata stawało się jednym z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych w Europie. W ciągu ostatnich 20 lat, premierzy, ministrowie, Komisarze Europejscy i inne ważne osobistości ze świata polityki udzielali się podczas Forum.

Czytaj więcej: Konferencje 201