Druk-Pak dobrze zaczął rok

Druk-Pak dobrze zaczął rok
O 34 proc. do poziomu 15,6 mln zł wzrosły w pierwszym kwartale tego roku przychody produkującej opakowania firmy Druk-Pak.

- Jesteśmy zadowoleni z wyników za pierwszy kwartał 2011 r. Mamy nadzieję, że nie zawiedliśmy inwestorów, którzy zaledwie kilka miesięcy temu uwierzyli w naszą spółkę, kupując akcje Druk-Paku. Już kilka miesięcy od wejścia na New Connect pokazaliśmy, że za naszymi planami stoi silna analiza biznesowa – powiedział Paweł Kalbarczyk, prezes zarządu Druk-Pak.

Dodał, że dzięki uzupełnieniu parku maszynowego w obecnie istniejącym obiekcie - na procesach dotychczas stanowiących „wąskie gardło” – udaje się z powodzeniem realizować założone kontrakty.

Firma podtrzymuje też plany budowy nowego zakładu, który zapewni ciągłość biznesową przedsiębiorstwa oraz pozwoli na dalszą ekspansję rynkową. - Plany budowy nowego zakładu zostały przesunięte z powodu wycofania się kontrahenta, lecz nadal są one aktualne. Oczekujemy, że w najbliższych miesiącach będziemy mogli informować rynek o kolejnych konkretnych decyzjach i działaniach w sprawie nowej lokalizacji – dodał Kalbarczyk.

W ubiegłym roku Druk-Pak w ramach emisji prywatnej poprzedzającej debiut Druk Pak pozyskał 15 mln zł.

Firma produkuje opakowania kartonowe z tektury litej głównie dla branży farmaceutycznej. Ma ok. 20 proc. udziałów w rynku opakowań dla branży farmaceutycznej. Od kilku lat jest dostawcą największych międzynarodowych koncernów, nie tylko zlokalizowanych w Polsce. Portfolio klientów spółki liczy nieco ponad 90 producentów.

Czytaj więcej: Rynek 831