Drukarka tamponowa Tampotechniki z robotem przemysłowym

Drukarka tamponowa Tampotechniki z robotem przemysłowym
Na Targach Automaticon 2005 w Warszawie zainteresowanie zwiedzających wzbudziło zastosowanie robota przemysłowego KUKA do obsługi drukarki tamponowej Tampotechniki. Zrealizowane przez PIAP stanowisko jest przykładem elastycznego systemu umożliwiającego wykonywanie nadruków na przedmiotach o złożonych kształtach, w połączeniu z innymi czynnościami technologicznymi.

 Robot przemysłowegy KUKA współpracujący z drukarką tamponową TampotechnikiPrzykład: robot wyjmuje wyrób z formy wtryskowej, przemieszcza pod nóż obcinający układ wlewowy, przesuwa przed głowicą przygotowującą powierzchnię do druku (aktywacja), pozycjonuje w kilku różnych położeniach w uchwycie drukarki tamponowej, po dekoracji umieszcza w polu widzenia układu wizyjnego oceniającego jakość i odkłada na paletę.

Drukarka tamponowa NOVA produkcji Tampotechniki jest urządzeniem znakomicie dostosowanych do takich aplikacji, zamknięte systemy farbowe zapewniają stałość parametrów druku, otwarty system sterowania umożliwia adaptację do potrzeb współpracy z innymi urządzeniami, niezależny ruch tamponów powoduje, że drukarka NOVA w praktyce zastępuje dwie konwencjonalne drukarki tamponowe.

Od 1989 roku Tampotechnika dostarcza rozwiązania do zdobienia przedmiotów. Doświadczenie, współpraca z najlepszymi firmami na rynku światowym, własne technologie wytwarzania i ścisła kontrola jakości umożliwiły stworzenie i wprowadzenie do zastosowań praktycznych tysięcy urządzeń przeznaczonych do zdobienia najrozmaitszych przedmiotów powszechnego użytku i elementów technicznych.

Czytaj więcej: Znakowanie 25