Drukarki 3D Vshaper w ofercie Bibus Menos

Drukarki 3D Vshaper w ofercie Bibus Menos
Firma Bibus Menos została dystrybutorem przemysłowych drukarek 3D Vshaper.

Bibus Menos jest polsko-szwajcarską firmą, która rozpoczęła działalność na polskim rynku w 1994 roku jako Menos Sp. z o.o. Po kilku latach firma dołączyła do Holdingu Bibus, który działa w ponad 20 krajach Europy i Azji, dając firmie możliwość aktywnego korzystania z 70-letniego doświadczenia Grupy oraz jej multikulturowego know-how.

Dział Drukarek 3D powstał w 2006 roku jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na usługi 3D oraz coraz większe zainteresowanie systemami szybkiego prototypowania. Dział swoją przygodę z technologiami przyrostowymi rozpoczął od współpracy z firmą Z-Corporation, obecnie 3D Systems, rozszerzając później ofertę o technologie firm Objet Geometries, obecnie Stratasys, EOS a od roku 2016 również Lithoz.

- W tym roku poszerzyliśmy już portfolio o systemy marki MakerBot oraz Rapid Shape. Wprowadzenie do oferty marki Vshaper pozwoli nam oferować systemy dostosowane do wymagań profesjonalistów – mówi Piotr Mikulski, kierownik Działu Drukarek 3D w Bibus Menos.

W ofercie firmy znajdą się m.in. rozwiązania Vshaper 450 oraz Vshaper Pro. Vshaper 450 wyróżnia się obszarem roboczym o wymiarach 450/450/450 mm oraz możliwością wyboru jednego z dwóch opatentowanych ekstruderów: Vprec-Single lub Vprec-Double, który umożliwia wykonywanie wydruków przestrzennych z wykorzystaniem dwóch materiałów w jednym procesie. Z kolei Vshaper Pro, nagrodzona Złotym Medalem MTP 2017, jest jednym z nielicznych na świecie urządzeń drukujących materiałem PEEK i PEI w temperaturze 450 st. C. To nowoczesne urządzenie przemysłowe dedykowane do tworzenia wydruków przestrzennych o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej i termicznej.

- Naszym klientom staramy się zapewnić kompleksową obsługę w przypadku każdego indywidualnego zlecenia. Cenimy w związku z tym elastyczność i doświadczenie producenta drukarek VSHAPER w dostarczaniu rozwiązań dedykowanych dla przemysłu. Obserwując aktywność i potencjał zespołu Vshaper jestem przekonany, że wspólnie możemy oferować zaawansowane systemy wpisujące się w ideę Przemysłu 4.0 – dodaje Piotr Mikulski.

Oprócz systemów przyrostowych Bibus Menos oferuje także usługi druku 3D w takich technologiach jak: FDM, PolyJet, SLS, DMLS i LCM. Firma świadczy również usługi szkoleniowe oraz konsultacyjne w zakresie doboru technologii oraz urządzeń do laboratoriów i narzędziowni.

- Współpraca z firmą, która dostarczyła ponad 100 przemysłowych systemów druku 3D w różnych technologiach, jest dla nas szansą na rozwój produktów i pracy nad innymi niż Fused Deposition Modeling technologiami. Liczę na owocną współpracę, która przyniesie wzajemne korzyści – podsumowuje Tomasz Szymański, prezes i założyciel Verashape.

Źródło: Verashape

Czytaj więcej: Druk 3D 99

brak
 

Autoryzowany dystrybutor: Visi, Edgecam, Radan, Alphacam

Polska
brak
 

Aktualizacja

Pneumatyka, mechatronika, automatyka, drukarki 3D, hydraulika siłowa, technika szynowa, pompy i zbiorniki, projektowanie

Polska