Duża inwestycja w firmie Folmar

Firma Folmar uruchomiła właśnie nową linię do produkcji pięciowarstwowej folii poliolefinowej.

Folmar to pierwsza firma w naszym kraju, która rozpoczęła produkcję termokurczliwej folii poliolefinowej. Jej pierwsza linia zaczęła działać już trzy lata temu. Jej funkcjonowanie oznaczało dla spółki spory sukces nic więc dziwnego, że firma postanowiła iść za ciosem i przeprowadziła kolejną inwestycję. - Zwiększone zapotrzebowanie rynku na ten rodzaj opakowań spowodowało, iż uruchomiliśmy kolejną linię - najnowocześniejszą w tej branży w kraju - służącą do produkcji pięciowarstwowej folii poliolefinowej.

Wytwarzana przez Folmar folia charakteryzuje się bardzo dobrą przezroczystością, wysokim połyskiem, wydajnością i kurczliwością. Jest to produkt wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Folia Biaxfol jest całkowicie bezpieczna dla produktów spożywczych jest bowiem bezwonna i bez smaku - tłumaczy Katarzyna Kolasa z firmy Folmar.

To co dodatkowo wyróżnia produkt firmy, to fakt, że jej folia poliolefinowa jest równie wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne jak ma to miejsce w przypadku dużo grubszych folii. Dzieje się tak z uwagi na zastosowanie innowacyjnej technologii crosslink, która zapewnia trwałość zgrzewu oraz bardzo dobry poziom kurczliwości. Jest to szczególnie ważne w przypadku towarów o nieregularnych kształtach i ostrych krawędziach. Może być stosowana w bardzo szerokim zakresie temperatur - zaczynając od - 30 st. C, co czyni ją odpowiednią dla artykułów mrożonych.

Główne zastosowanie termokurczliwej folii poliolefinowej Biaxfol to opakowania dla pieczywa, słodyczy (pudełek z ciastkami, bombonierek), warzyw i owoców, artykułów mrożonych (m.in. pizza, zapiekanki), książek i czasopism, zabawek i gier planszowych, artykułów chemicznych i technicznych, artykułów wyposażenia wnętrz, artykułów promocyjnych.

Czytaj więcej: Folia 293 Inwestycje 718