Dwie nowe wtryskarki włoskiej Presmy

Dwie nowe wtryskarki włoskiej Presmy
Włoski producent wtryskarek Presma pokazał dwa nowe modele swoich maszyn. Obydwa mają bardzo konkretne zastosowanie i są przeznaczone do produkcji obuwia.

Nowości Presmy to wtryskarki GTS 90 i Roto TF 9. Zaprojektowane zostały do produkcji obcasów do damskich i męskich butów.

GTS 90 to wtryskarka hydrauliczna o sile zamknięcia 900 kN. Posiada system zwarcia z czterema kolumnami o ogromnej modularności, zapewniającej łatwą konserwację. Najważniejsze parametry maszyny to płyta o wymiarach 560x560 mm, odległość między kolumnami 330x330 i skok otwarcia 295 mm. Jednostka zwarcia jest wyposażona w potencjometry liniowe kontrolujące pozycję płyty ruchomej. Maszyna może być stosowana przede wszystkim do produkcji obcasów.

Wtryskarka wyposażona jest w nowy, automatyczny podajnik do stalowych wkładek stosowanych w tego typu produktach. Podajnik posiada duże leje zasypowe gwarantujące wydłużony czas pracy oraz drzwiczki do szybkiego opróżniania, jeżeli konieczna byłaby zmiana wkładek. System ładowania podaje wkładki za pomocą siłownika hydraulicznego o skoku 360 mm, podczas gdy niezależny siłownik o skoku 80 mm napędza wyrzutniki formy.

Nowe wtryskarki firmy Presma

Podajnik może obsługiwać wkładki o długości do 120 mm oraz może je ustawiać w pozycji poziomej lub pionowej względem punktu wtryskiwania. Jednostka wtryskowa jest dostępna w dwóch konfiguracjach, ze ślimakami 42 lub 50 mm dla wielkości wtrysku odpowiednio 370 lub 510 g (PS). Ślimaki mają specjalny profil zapewniający perfekcyjne topienie dowolnego tworzywa termoplastycznego łącznie z ABS i włóknem octanowym.

W przypadku, kiedy podajnik wkładek nie jest wymagany, maszyna zostaje wyposażona w niezależny wyrzutnik hydrauliczny. Urządzenie hydrauliczne składa się z pompy o zmiennym przesunięciu osiowego tłoka ze sterowaniem w zamkniętej pętli dla przepływu i ciśnienia. Oprócz tego maszynę można podłączyć do zbiornika zbierającego z przenośnikiem taśmowym oraz cewką chłodzącą. Ta z kolei może zostać podłączona do jednostki chłodzącej oraz obwodu powietrza lub wody, która umożliwia poruszanie się obcasów podczas ich chłodzenia.

Druga z wtryskarek, czyli model Roto TF 9, to maszyna rotacyjna wyposażona w dziewięć stacji, która szczególnie nadaje się do produkcji obcasów pokrytych warstwą skóry. Te dziewięć stacji można z łatwością wykorzystać dla trzech kompletnych zestawów form, a ich skok otwarcia ułatwia operatorowi umieszczanie wkładek i wyjmowanie gotowych artykułów.

Jednostka wtrysku posiada ślimak o średnicy 42 mm umożliwiający wykonywanie wtrysków 180 g (PS). Uchwyty form wraz z obwodami chłodzenia znajdują się w zagłębieniu w przesuwanych płytach, które zostały zbudowane w celu umożliwienia kolumnom wysunięcia się z dolnej połówki formy w obszarze ładowania i rozładowania. Uchwyty form posiadają okrągłe gniazda na obcasy lub prostokątne gniazda na kliny lub wkładki. Maszyna posiada również stół ze stacjami o zsynchronizowanych obrotach, z zagłębieniem na wkładki oraz miejscem na pojemnik na gotowe obcasy.

W naszym kraju wtryskarki włoskiej Presmy posiada w swojej ofercie firma Ana BH.

Czytaj więcej: Wtryskarki 441

brak
 

Wyłączny przedstawiciel firm: Borghi, Presma, Gusbi, TIBI, Techno Plastic, SIBO

Polska