Dwie wtryskarki na targach Plast Milan: mały gigant i duży karzeł

Dwie wtryskarki na targach…

W dniach 5 - 8 września 2023 r. swoje podwoje otworzą ważne na arenie międzynarodowej targi tworzyw sztucznych Plast w Mediolanie. Na stoisku firmy ST.A.TE. Technologies srl – włoskiego przedstawiciela producenta wtryskarek BOY - zostaną zaprezentowane maszyny BOY XS E i BOY 100 E Hybrid - najmniejsze i jedne z największych modeli w portfolio produktów BOY.

Wtryskarka BOY 100 E Hybrid wyposażona w robota BOY-Handling LR 5 będzie produkować pudełka z polipropylenu (PP). „Hybrid” w nazwie maszyny wskazuje na opcjonalną serwoelektryczną jednostkę wtryskową. W tej specjalnie opracowanej jednostce sekwencje wtrysku i dozowania są napędzane elektromechanicznie przez dwa serwosilniki. Ruchy obrotowe i osiowe jednostki wtryskowej realizowane są przez dwa serwomotory, które są całkowicie odłączone od hydrauliki maszyny.

Niezależna praca jednostki wtryskowej jest szczególnie korzystna w przypadku krótkich czasów cyklu i dużych objętości dozowania. Hybrydowa wtryskarka BOY 100 E o sile zwarcia 1000 kN i kompaktowej powierzchni 4 m² zademonstruje odwiedzającym targi Plast Milan, w jaki sposób można zamocować na urządzeniu robota liniowego BOY LR 5 zajmując mało miejsca. W połączeniu z wymaganą obudową ochronną BOY zaprezentuje w pełni zautomatyzowaną jednostkę produkcyjną na powierzchni zaledwie 9 m².

boy-100-e-hybrid

Nowy BOY XS E - silikonowe smoczki do butelek dla niemowląt

Nowa wtryskarka BOY XS E - następca bardzo udanego modelu BOY XS - jest teraz wyposażona w sprawdzony serwonapęd z serii BOY E. Wydajność energetyczna, wysoka dynamika i niezwykle płynna praca charakteryzują kompaktową wtryskarkę o sile zamykania 100 kN. BOY XS E demonstruje swoje mocne strony głównie w mikrowtrysku i produkcji bezodpadowej w formowaniu jednogniazdowym. Nowy model maszyny BOY jest opcjonalnie dostępny z dwoma różnymi konfiguracjami płyt zamykających. W wersji standardowej dla konwencjonalnych form o szerokości do 160 mm (po przekątnej do 205 mm szerokości w świetle między belkami mocującymi), a także ze specjalnym uchwytem formy 75 x 75 mm dla mikroform wielu producentów.

boy-xs-e


Surowce, Wytłaczanie, Wtrysk, Wytłaczanie
 

Surowce, Wytłaczanie, Wtrysk, Wytłaczanie przez rozdmuch, Dozowanie, Suszenie, Przetwórstwo EPS XPS, Mieszanie, Manipulatory, Transport materiału, Automatyzacja produkcji.

Polska, 60-415 Poznań, Czarnkowska 3a

Reportaże

Forum