Dzień Robotyki PIAP i Comau za nami

Dzień Robotyki PIAP i Comau za nami
W dn. 13 lutego w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów odbył się Dzień Robotyki organizowany przez Comau Poland oraz PIAP. Wydarzenie zgromadziło niemal 150 osób związanych z automatyką i robotyką w polskim przemyśle.

Dzień Robotyki miał na celu poszerzenie wiedzy gości o możliwościach wykorzystania robotów w różnych aplikacjach. Połączenie ciekawych prelekcji z prezentacją nowoczesnych rozwiązań wspierających optymalizację procesów logistycznych i produkcyjnych wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem gości. Z bliska można było się przyjrzeć procesom spawania wspieranymi przez firmę Fronius, paletyzacji - gdzie wykorzystano czujniki Balluff - czy handlingu przy użyciu chwytaków PIAB oraz Schunk. Roboty Comau standardowo wspierane były przez komponenty firmy B&R, natomiast całość ekspozycji była zabezpieczona przez wygrodzenia Troax.

Podczas Dnia Robotyki zaprezentowane zostały korzyści związane z zastosowaniem robotów na liniach produkcyjnych oraz doświadczenie PIAP i Comau w zakresie wdrożeń stanowisk zrobotyzowanych w kilku zakładach produkcyjnych.

Dzień Robotyki


Czytaj więcej: Roboty 49