ENGEL na targach Fakuma 2017

Podczas targów Fakuma na wtryskarce e-victory 170/80 produkowane są uchwyty do igieł do bezpiecznych strzykawek o pojemności 1 ml, w 16-krotnej formie firmy Fostag. Robot viper 12 pobiera mikrodetale z formy i przekazuje je do systemu rozdzielczego. Aby zapewnić identyfikowalność partii, detale są pakowane w torebkę z oznaczeniem gniazda.

16 torebek zawieszonych jest na wózku, który znajduje się bezpośrednio pod rozdzielaczem z rurek. W przypadku eksploatacji w pomieszczeniach sterylnych bez udziału człowieka szeregowo można rastrować na dwa wózki.

Technical Moulding: hydrauliczna precyzja dla wymagającego silikonu LSR

Przetwarzanie płynnego silikonu metodą w trysku pozwala na optymalne wykorzystanie wydajności bezkolumnowych wtryskarek victory. Wpływ na to ma przede wszystkim wysoka stabilność procesu, którą zawdzięczamy konstrukcji maszyny. Zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne gniazda są dociskane dokładnie z taką samą siłą, co pozwala uzyskać stałą, wysoką jakość detali. Całkowicie automatyczne przetwarzanie bez wypływek, odpadów i obróbki końcowej jest warunkiem ekonomicznej produkcji nowoczesnych elementów z płynnego silikonu.

A jak to wygląda w praktyce, ENGEL zademonstruje na targach Fakuma, produkując zawory odpowietrzające do butelek z napojami na wtryskarce victory 860/160. Zawory te posiadają geometrycznie złożoną strukturę ze zmienną grubością ścianek.

ENGEL prezentuje sposób przetwarzania materiału LSR wspólnie ze swoim partnerem Elmet Elastomere Produktions- und Dienstleistungs GmbH. Od firmy Elmet pochodzi urządzenie dozujące LSR typu OP 5000P, forma z 16 gniazdami i kanałem powietrznym oraz mechanizm rozformujący.

Robot ENGEL viper 20 teraz jeszcze szybszy

Na targach Fakuma ENGEL po raz pierwszy prezentuje wersję speed swojego robota liniowego viper 20, który uzyskuje czas pobierania znacznie krótszy niż 1 sekunda. W 2009 roku ENGEL wprowadził na rynek serię viper, która dzięki innowacyjnym cechom konstrukcyjnym i inteligentnym pakietom oprogramowania od początku wyznacza nowe standardy wydajności i efektywności.

Z nowym robotem viper 20 speed ENGEL chce teraz jeszcze lepiej spełniać wymagania w zakresie małych i średnich maszyn przede wszystkim dla przemysłu opakowań i medycznego. W porównaniu z klasycznym robotem viper zwiększono dynamikę o ponad 30 procent.

Na targach Fakuma nowy ENGEL viper 20 speed wykaże się swoimi możliwościami, manipulując kubkami. W tym celu pracuje on w duecie z robotem wieloosiowym ENGEL easix, który pobiera kubki z przesuwającego się taśmociągu i układa je w stosy.

Źródło: ENGEL