EcoVadis: złoto dla firmy Engel

EcoVadis: złoto dla firmy…

Engel należy do najbardziej zrównoważonych przedsiębiorstw przemysłowych na świecie. Najnowszym tego potwierdzeniem jest aktualny ranking zrównoważonego rozwoju platformy EcoVadis. Engel poprawił swoją pozycję w rankingu ze srebrnej na złotą i jest obecnie jedynym konstruktorem wtryskarek o tym statusie.

„Jako firma rodzinna, we wszystkim, co robimy myślimy o przyszłych pokoleniach. To zasadnicze podejście było bliskie już naszemu założycielowi firmy i nadal jest rozwijane z wielkim zaangażowaniem przez wszystkie pokolenia zarządzających i całej załogi" mówi dr Stefan Engleder, CEO Grupy Engel. „Dlatego bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni z tego, że nasza zrównoważona praca znajduje obiektywne potwierdzenie”.

Platforma EcoVadis jest największym na świecie dostawcą systemów rankingowych w kontekście zrównoważonego rozwoju. Rankingi obejmują dane z ponad 90 000 przedsiębiorstw i koncentrują się zawsze na globalnych łańcuchach dostaw. Oceniane są działania ekologiczne przedsiębiorstwa ale również społeczne i etyczne.

Zielony prąd i zamknięte obiegi surowców

„W dziedzinie ekologii Engel jest w gronie liderów, skupiającym zaledwie jeden procent wszystkich ocenianych przedsiębiorstw przemysłowych” - Martin Weger, Vice President Global Quality and Enviroment w Engel, wskazuje szczegół z audytu przeprowadzonego latem tego roku. Kryteria obejmują wiele aspektów, od działań z zakresu ochrony środowiska, poprzez certyfikaty, aż po ślad CO2. Doskonale wpisuje się w to między innymi fakt, że Engel aktualnie poddał wszystkie placówki na całym świecie certyfikacji na normy ISO 14001 i ISO 9001 i w znacznym stopniu wykorzystuje zieloną energię.

„Zakłady w Austrii pracują w stu procentach z zieloną energią. Część z nich produkujemy sami, korzystając z własnych systemów fotowoltaicznych”, podkreśla Weger. „Aktualnie wyposażamy w instalacje fotowoltaiczne kolejne zakłady i sprawdzamy również inne alternatywne źródła energii, takie jak energia geotermalna w Chinach”.

Tematyka wody pokazuje, jak bardzo EcoVadis zagłębia się w szczegóły. Do zakładu w Schwertbergu pobieramy wodę chłodzącą z rzeki Aist, płynącej bezpośrednio wzdłuż zakładu. Mamy tu zamknięty obieg, wykluczający możliwość strat i skażenia", mówi Weger.

Zadbać o dobrostan kolejnych pokoleń

Doskonałe wyniki w rankingu EcoVadis podkreślają to, jak poważnie Engel traktuje odpowiedzialność za środowisko i społeczeństwo, ale jednocześnie wzmacniają przyszłościowe ukierunkowanie przedsiębiorstwa. „Wielu klientów bierze pod uwagę status EcoVadis przy podejmowaniu decyzji o zakupie” – podkreśla Stefan Engleder. „W dalszym ciągu będziemy konsekwentnie pracować nad poprawą zrównoważenia naszych procesów. Ludzie na całym świecie powinni mieć pewność, że używają produktów z tworzyw sztucznych, które zostały wyprodukowane w sposób oszczędzający zasoby i których łańcuchy dostaw i wartości są etyczne. W ten sposób zapewniamy dobrostan kolejnym pokoleniom”.
2022-11-ecovadis-gold-for-engel-download
Radość z wyróżnienia: Martin Weger (po lewej) oraz Stefan Engleder (po prawej).
Zdjęcie: Engel

Reportaże

Forum