Edelmann rozwija działalność w Polsce

Edelmann rozwija działalność w Polsce
Polska część niemieckiej grupy opakowaniowej Edelmann poinformowała o zakończeniu dużej inwestycji, która wzmocni jej rynkową pozycję.

Edelmann Polska to producent składanych opakowań kartonowych. Jego produkty trafiają przede wszystkim do odbiorców z branży farmaceutycznej i kosmetycznej. Jednym, z jej klientów jest choćby dobrze znany koncern kosmetyczny Soraya oraz farmaceutyczny Bayern. Firma specjalizuje się m.in. w uszlachetnieniu opakowań poprzez lakierowanie hybrydowe.

Za 4 mln euro spółka rozwinęła swoją dotychczasową działalność w Polsce. Zmodernizowała fabrykę w Pruszkowie, zakupiła nowe maszyny produkcyjne, zwiększyła moce wytwórcze. Tym samym będzie mogła sprawniej niż dotychczas obsługiwać odbiorców z Europy Centralnej i Wschodniej.

Inwestycja była wyrazem docenienia pozycji jaką Edelmann Polska zajmuje w całej grupie. Ponad 10 proc. obrotów koncernu jest generowanych przez jego polski oddział. W ubiegłym roku było to ok. 10 mln euro. Na naszym krajowym rynku opakowaniowym plasuje to firmę Edelmann Polska w pierwszej dziesiątce wszystkich firm produkujących opakowania.

Oprócz Polski Edelmann działa m.in. w Niemczech, Francji, Chinach, Meksyku.