Eleganckie zamknięcia niezwykłym osiągnięciem technicznym


Nadzwyczaj nowatorskie rozwiązanie RPC beauté wykorzystuje opatentowaną technikę. Wysokie ciśnienie i temperatura wymagane w procesie nakładania warstwy zewnętrznej normalnie uszkodziłyby część galwanizowaną, gdyby zastosowano tradycyjną metodę. Aby pokonać ten problem, w zakładach RPC beauté zamiast zwykle używanego ABS zastosowano specjalnie opracowaną żywicę, bardziej odporną na wysoką temperaturę i ciśnienie.

Podczas fazy chłodzenia część galwanizowana nabiera właściwości izolacyjnych i tworzy fizyczną barierę między Surlynem a częścią wewnętrzną, przez co proces chłodzenia jest mniej wydajny i cykl trwa dłużej. Aby rozwiązać tę kwestię, przedsiębiorstwo RPC beauté opracowało specjalny proces podnoszący wydajność chłodzenia i skracający czas cyklu.

Z powodu dużej masy Surlynu zamknięcie jest jeszcze miękkie przy wyjmowaniu z form. Aby zapobiec uszkodzeniu lub zniekształceniu zamknięć podczas wyjmowania, w zakładach RPC beauté opracowano także nowy sposób przenoszenia części.

W rezultacie uzyskano lepszą ogólną jakość wizualną gotowego zamknięcia, ponieważ między galwanizowaną powierzchnią i Surlynem jest ścisły bezpośredni kontakt, dzięki czemu światło odbija się od pierwszej powierzchni. Ponadto lepsza jest też funkcjonalność zamknięcia, bo ściśle zespolone części nie będą się przemieszczać wobec siebie ani w żaden sposób odłączać nawet po wielokrotnym użyciu.

Ta nowa procedura powlekania galwanizowanych części otwiera możliwości ekonomicznego projektowania i wytwarzania opakowań bardzo wysokiej jakości do różnych zastosowań w branży kosmetycznej i perfumeryjnej, np. zamknięć do drogich perfum lub opakowań do beauté kosmetyków kolorowych.

RPC beauté
Le Colisée 1,
Rue Fructidor
F-75830 PARIS Cédex 17
France
Tel: +33 (0)149 18 40 00
Fax: +33 (0)149 18 45 19
Email: sales@rpc-beaute.com
Website: www.rpc-beaute.com