Elektryczne wtryskarki KraussMaffei na targach Fakuma

Elektryczne wtryskarki KraussMaffei…
Na rynku europejskim zauważalny jest wzrost popytu na wtryskarki elektryczne. Producenci maszyn spodziewają się utrzymywania tego trendu w perspektywie długoterminowej. Firma KraussMaffei analizując potrzeby przetwórców tworzyw sztucznych, takie jak niskie zużycie energii elektrycznej, dynamika i efektywność maszyn, opracowała nową serię PX, a tym samym wyznaczyła kolejne standardy w zakresie precyzji i elastyczności wtryskarek elektrycznych. Na targach Fakuma na stoisku nr 7303 w haki A7 zostanie zaprezentowana między innymi seria PX.

Wtryskarka PX 320-2000 z technologią dekorowania w formie wraz z przemysłowym robotem IR 60 R1610

W półautomatycznym procesie produkcyjnym na wtryskarce PX 320 wytwarzana jest odporna na zarysowania rama ze zintegrowaną elektroniką, w której montuje się dziesięciocalowy wyświetlacz HMI.

 wyświetlacz HMI


Proces jest prosty. Sześcioosiowy robot umieszcza inserty w formie. Po stronie dyszy znajduje się folia elektroniczna IML ze ścieżkami przewodzącymi, a po stronie wypychacza umieszczany jest specjalny film IMD w formie kolorowego obrazka dekoracyjnego. Aby stworzyć twardą powłokę zewnętrzną, warstwę utwardza się promieniami UV. Ze względów bezpieczeństwa ten etap nie będzie jednak prezentowany na targach.

Wtryskarka PX 320


W formie produkcyjnej możliwe jest umieszczanie wielu dekoracyjnych folii IMD. Jednak dla rozwiązań wielogniazdowych, by zwiększyć wydajność produkcji, stosuje się filie typu DUO, które zawierają dwa niezależne od siebie dekory rozmieszczone z dokładnością do setnej milimetra.

Najmniejsza wtryskarka PX 25-55 w technologii SilcoSet z robotem SPX 10

Producent zabawnie określa maszynę jako małą siostrę serii PX, bo jej siła zwarcia to tylko 250 kN. Dedykowana jest ona do produkcji detali o bardzo małej masie wtrysku, na przykład do precyzyjnych elementów zegarów, do skrzyń biegów, kół zębatych.

wtryskarka PX 25-55


Podczas targów zaprezentowana zostanie produkcja uszczelek pierścieniowych wykonanych z płynnego silikonu (LSR) o skomplikowanym podcięciu i wadze zaledwie 0,15 g. Czas cyklu to 14 sekund. Dla tej aplikacji zastosowano ślimak o średnicy 12 mm oraz sprężynowy zawór zwrotny. Poniżej układu zamykania znajduje się miejsce dla pompy próżniowej oraz urządzeń peryferyjnych. Linia produkcyjna wyposażona jest w pickera SPX 10. To optymalne rozwiązanie stosowane dla niewielkiej przestrzeni, bo teleskopowa konstrukcja redukuje całkowity skok o połowę.

uszczelek pierścieniowych


Firma Krauss Maffei przygotowała również wizualizacje ustawień maszyn wraz z formami. Będzie je można obserwować za pomocą okularów HoloLens, które pracują w technologii rzeczywistości rozszerzonej. A wszystko w kontekście Przemysłu 4.0, którą firma KraussMaffei szeroko promuje.

Źródło: Dopak


Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw
 

Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 54-614 Wrocław, Sokalska 2