Emmanuelle Maire z Komisji Europejskiej wygłosi przemówienie na konferencji Plastics Recycling Show Europe

Emmanuelle Maire z Komisji…

Emmanuelle Maire, kierownik działu Gospodarki o obiegu zamkniętym, zrównoważonej produkcji i konsumpcji, DG ds. Środowiska Komisji Europejskiej, będzie głównym mówcą na konferencji Plastics Recycling Show Europe w RAI Amsterdam w Holandii w dniach 19-20 czerwca 2024 roku. Dołączy do Tona Emansa, prezesa Plastics Recyclers Europe, podczas inauguracyjnej sesji otwierającej konferencję, poświęconej dalszemu rozwojowi recyklingu tworzyw sztucznych w Europie.

Kompleksowy dwudniowy program odbywający się w dwóch salach obejmie dogłębnie wszystkie kluczowe kwestie, przed którymi stoi obecnie łańcuch wartości recyklingu tworzyw sztucznych w Europie i poza nią. Wiodące postacie z branży, które już potwierdziły, że zabiorą głos, to m.in:

 • Hugo-Maria Schally - doradca ds. międzynarodowych negocjacji środowiskowych, DG ds. Środowiska, Komisja Europejska
 • Feliks Bezati - globalny dyrektor ds. opakowań o obiegu zamkniętym, Mars
 • Gian De Belder - dyrektor techniczny - badania i rozwój w zakresie zrównoważonego rozwoju opakowań, Procter & Gamble
 • Adrian Sen - starszy menedżer ds. zrównoważonego rozwoju opakowań i innowacji, Colgate-Palmolive
 • Therese Litsin - Lider ds. surowców, tworzyw sztucznych i chemikaliów, IKEA
 • Dragos Popa - dyrektor, Roland Berger
 • Scott R. Trenor - dyrektor techniczny, Stowarzyszenie Recyklerów Tworzyw Sztucznych (APR)

Sesje konferencyjne obejmą najnowsze zmiany polityczne, legislacyjne, rynkowe i technologiczne w recyklingu tworzyw sztucznych. Kluczowe tematy obejmą przyszłość recyklingu tworzyw sztucznych w Europie, analizę rynku i prognozy oraz dogłębną analizę krajobrazu legislacyjnego UE. W szczególności w centrum uwagi znajdzie się rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR), a także sesje poświęcone środkom mającym na celu osiągnięcie celów w zakresie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu i zbadanie najnowszych osiągnięć w recyklingu chemicznym.

Równolegle dyskusje panelowe będą promować debatę na temat możliwych strategii usprawnienia i harmonizacji zbiórki i sortowania, projektowania pod kątem recyklingu oraz najnowszych aktualizacji dotyczących postępów w zakresie obiegu zamkniętego tworzyw sztucznych w skali globalnej.

Specjalne sesje poświęcone strumieniom tworzyw sztucznych zajmą się wyzwaniami, problemami i możliwościami recyklingu PET, folii PO, PVC, HDPE, PP oraz ELV i WEEE.

prse2023-003


Sponsorzy wydarzenia PRS Europe wygłoszą również referaty na temat szerokiej gamy innowacji w technologii recyklingu tworzyw sztucznych i szerszej gospodarki o obiegu zamkniętym. Potwierdzono m.in. następujące referaty:

 • Zamykanie pętli: Rozwiązania materiałowe dla tworzyw konstrukcyjnych w obiegu zamkniętym - Bena Portera, Global Sustainability Business Development Managera w Trinseo.
 • Ready, Reset, Go!: Zaawansowane technologie maksymalizujące recykling tworzyw sztucznych - Outi Teräs, Head of Technology Commercialisation, Chemical Recycling w Neste
 • Rola dodatków w gospodarce o obiegu zamkniętym - Jennifer Bain, Global Product Manager, Light Barrier Additives w Avient
 • Jak zwiększyć wydajność materiałów recyklingowych - Nico Esselin, kierownik ds. rozwoju rynku, związki i recykling w SK Functional Polymer
 • Zaawansowane dodatki poprawiające wydajność polipropylenu z recyklingu - Jens Vandewijngaarden, Global Product Line Manager w Milliken Europe BV
 • Umożliwienie recyklingu chemicznego poprzez zmianę systemu - Eastman

Organizowany wspólnie przez Crain Communications i Plastics Recyclers Europe, bezpłatny Plastics Recycling Show Europe został zaprojektowany specjalnie dla profesjonalistów zajmujących się recyklingiem tworzyw sztucznych. Skupia kluczowych graczy z sektora tworzyw sztucznych i recyklingu, aby zaprezentować innowacyjne technologie, dzielić się najlepszymi praktykami, nawiązywać kontakty i prowadzić interesy. Podczas wydarzenia reprezentowany jest szeroki przekrój branży, w tym dostawcy maszyn i urządzeń do recyklingu tworzyw sztucznych, dostawcy materiałów z tworzyw sztucznych i mieszalników, przetwórcy wstępni, mechaniczni i chemiczni recyklerzy tworzyw sztucznych, specjaliści od gospodarki odpadami i stowarzyszenia branżowe. W 2023 roku PRS Europe przyciągnęło rekordową liczbę ponad 8500 odwiedzających z całej Europy i ponad 80 różnych krajów na całym świecie.

Poly to Poly jest platynowym sponsorem wydarzenia PRS Europe 2024, EREMA jest złotym sponsorem, a Avient, Axens, BASF, Chemical Market Analytics, Dow, Eastman Chemical, Kraton Polymers, Milliken, Neste, SK Functional Polymer i Trinseo są srebrnymi sponsorami.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat programu konferencji i zarejestrować się, odwiedź stronę internetową PRSE.