Ergis-Eurofilms kupił linię do druku opakowań elastycznych

Firma Ergis-Eurofilms uruchomi wkrótce nową linię do druku opakowań elastycznych w swojej spółce zależnej Flexergis.

Ergis-Eurofilms, który jest producentem wyrobów z tworzyw sztucznych, zakupił właśnie maszynę drukarską fleksograficzną za 8,1 mln zł. Inwestycja związana jest z rozpoczęciem realizację nowej linii produkcyjnej do druku opakowań elastycznych w technice fleksograficznej. Będzie ona zlokalizowana w Nowym Sączu, w zakładzie należącym do spółki zależnej Flexergis.

Pierwszym etapem inwestycji jest zakup maszyny drukarskiej fleksograficznej ośmiokolorowej o szerokości druku 1270 mm. Umowa z dostawcą maszyny, niemiecką firmą Windmoeller&Hoelscher KG, weszła w życie z końcem ubiegłego tygodnia. Zgodnie z umową producent maszyny musi ją dostarczyć do lutego przyszłego roku. Testy finalne przewidziano na marzec 2009 r.

- Zakup ten stanowi najistotniejszy etap rozpoczętego właśnie projektu inwestycyjnego, którego inne elementy to prace budowlane, mające na celu przygotowanie infrastruktury do zainstalowania maszyny drukującej oraz zapewniania optymalnej realizacji procesów produkcyjnych - informuje spółka Ergis-Eurofilms. - Koszt realizacji całego projektu inwestycyjnego wyniesie 8,1 mln zł. Inwestycja finansowana będzie wkładem własnym w wysokości 20 proc., a w pozostałej części kredytem inwestycyjnym. Płatności realizowane będą w transzach uzależnionych od zakończenia etapów realizacji inwestycji w okresie od czerwca 2008 do końca 2012 roku - czytamy w komunikacie spółki.

Wiadomo już, że nowo zakupiona maszyna zastąpi funkcjonujące dotychczas dwa najstarsze urządzenia drukarskie, zwiększając jednocześnie moce produkcyjne zakładu fleksograficznego Flexergis o 20 proc. Umożliwi ponadto obniżenie kosztów realizacji zleceń wykonywanych do tej pory na dwóch wspomnianych starszych maszynach.

Firma Flexergis to producent zadrukowanych opakowań miękkich wykonywanych w technice fleksograficznej. Wykonuje m.in. nadruki powierzchniowe na folii oraz dwu-i trzywarstwowe laminaty.


brak
 

Produkcja opakowań, fleksografia, druk offsetowy, etykiety, laminaty, produkcja, producent

Polska
brak
 

Opakowania do żywności (laminaty wielowarstwowe, folie i laminaty barierowe na bazie PET i PVC), opakowania przemysłowe (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET)

Polska