Etykiety Rafwash do butelek PET

Etykiety Rafwash do butelek PET
Firma UPM Raflatac wprowadziła na rynek nowy typ etykiet. Są to przezroczyste i białe foliowe etykiety zmywalne Rafwash przystosowane do procesów recyklingu butelek PET.

To co najbardziej wyróżnia nowe etykiety Rafwash to fakt, że są one znakomicie przystosowane do recyklingu butelek PET. Gdy butelki zwrotne są miażdżone na płatki i myte w wodzie alkalicznej, wrażliwy na temperaturę klej RC 7W - kluczowe rozwiązanie w produkcie Rafwash - uwalnia zewnętrzną warstwę etykiety i to bez pozostawiania zanieczyszczeń na powierzchni butelki lub w zbiorniku do mycia. Jednocześnie odzyskane tworzywo PET przystosowane do żywności jest formowane do postaci nowych butelek, na których można ponownie umieścić eleganckie etykiety Rafwash.

- Nasze etykiety to oczekiwana przez branżę alternatywa dla zwykłych etykiet owijanych wokół butelek. Obecnie możliwości dekorowania są już dużo większe i obejmują różne nietypowe kształty, lepszą jakość grafiki oraz szerszy wybór profilów butelek. Ponadto zwroty butelek są praktycznie gwarantowane – lojalność wobec marki jest bowiem równie trwała, co nasze etykiety - tłumaczą przedstawiciele UPM Raflaac.

Etykiety Rafwash

W tej chwili na rynku znajdują się dwa rodzaje tych błyszczących polipropylenowych materiałów wierzchnich: Rafwash Clear TC 50 i Rafwash Clear IL 60, który został dodatkowo zoptymalizowany pod kątem druku cyfrowego Indigo i jest przeznaczony do mniejszych, promocyjnych lub niestandardowych partii. Trzeci produkt z tej serii to etykiety typu Rafwash White TC 60, cechujące się wysokim połyskiem.

Warto wiedzieć, że przezroczyste i białe foliowe etykiety zmywalne przystosowane do procesów recyklingu butelek PET na napoje mogą być zmywane za pomocą gorących roztworów zasadowych i oddzielane od butelek PET przy użyciu siły grawitacji. To zaś umożliwia uzyskanie czystego poliestru przystosowanego do żywności i pełnego recyklingu. Niewyciekający klej gwarantuje w aplikacjach z zastosowaniem Rafwash wysoką wydajność w przypadku szybkiego etykietowania i zachowuje trwałą przezroczystość nawet w warunkach dużej wilgotności.

Czytaj więcej: Etykiety 95 Butelki 158