Europejska premiera na targach Plastpol 2024: nowy „skarb” Arburga

Europejska premiera na targach…

Przez cztery dni jest to polskie „place to be“ - miejsce, w którym należy być, jeśli ma się cokolwiek wspólnego z tworzywami sztucznymi. Od 21 do 24 maja 2024 Kielce zapraszają na 28. targi Plastpol. Firma Arburg będzie w 2024 roku również ich częścią. Oto w jaki sposób: po raz pierwszy w historii, zaledwie kilka dni po światowej premierze na targach NPE w Orlando na Florydzie, firma zaprezentuje swój najnowszy "złoty produkt" - wtryskarkę Allrounder 720 E Golden Electric.


Allrounder Golden Electric w nowej konstrukcji

Nowa wtryskarka elektryczna rozszerza asortyment produktów serii o tej samej nazwie. Smukła konstrukcja i przystępna cena - tak można podsumować jej główne zalety. Allrounder 720 E Golden Electric charakteryzuje się precyzją i stabilnością procesu, a także mniejszą powierzchnią wymaganą do jej posadowienia. Oferuje wysoką jakość elementów przy jednocześnie niskich kosztach inwestycji i krótkim czasie dostawy. Wtryskarka Allrounder, zoptymalizowana pod kątem powierzchni posadowienia, pasuje do istniejących schematów i linii produkcyjnych. Dzięki nowej konstrukcji można ustawić więcej maszyn w produkcji wtryskowej, czego efektem jest zwiększona wydajność na metr kwadratowy. Seria Golden Electric szczególnie nadaje się do technicznego formowania wtryskowego. Nową maszynę można łączyć i automatyzować ze wszystkimi manipulatorami firmy Arburg. Na targach Plastpol będą produkowane medyczne tłoki strzykawek o pojemności 0,5 mililitra wykonane z PP. Części o masie 0,34 grama będą produkowane w czasie cyklu wynoszącym zaledwie dziewięć sekund.

office-bild-720e-golden-electric-2024-197271
Europejska premiera na targach Plastpol 2024: dzięki nowemu projektowi i znormalizowanemu osprzętowi, nowy Allrounder 720 E Golden Electric jest szczególnie wygodny pod względem przestrzeni do instalacji i prezentuje atrakcyjny stosunek ceny do jakości.

Kufel do piwa do natychmiastowego zabrania

Hybrydowa wtryskarka Allrounder 470 H Comfort z liniowym manipulatorem Multilift Select 8 powinna przyciągnąć szczególną uwagę, ponieważ zostanie zaprzęgnięta do produkcji specjalnego prezentu dla gości: 0,5-litrowych kufli piwa. W Kielcach będzie można na żywo zobaczyć, jak taki kufel powstaje w cyklu trwającym 31 sekund.

office-bild-470h-comfort-2023-186060
Allrounder 470 H Comfort z nową technologią maszynową na targach Plastpol 2024 jako próbkę swoich możliwości będzie produkował kufle do piwa.

Ekonomiczne wprowadzenie do druku 3D

Drukarka 3D TiQ 2 jest wyjątkowo ekonomiczna, a dzięki otwartemu systemowi materiałowemu predestynowana jest do udanego wprowadzenia w świat produkcji addytywnej. Przetwarza ona włókna ciągłe przy zastosowaniu technologii FFF (Fused Filament Fabrication). Dla firm zajmujących się technologią formowania wtryskowego interesująca jest możliwość wykorzystania jej do produkcji oprzyrządowania na końcu ramienia chwytaka (EAOT), w tym na przykład wytrzymałych przyssawek i mechanicznych chwytaków wykonanych ze wzmocnionego włóknem PA i PP z indywidualnymi palcami do chwytania elementów.

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum