FANUC Polska na targach Plastpol 2015

FANUC Polska na targach Plastpol 2015
Podczas targów Plastpol polski oddział japońskiej firmy FANUC zaprezentuje między innymi całkowicie elektryczną wtryskarkę FANUC Roboshot. Maszyna współpracować będzie z manipulatorem opartym na systemie sterowania FANUC Power Motion i A oraz robotem przemysłowym FANUC LR Mate 200iD.

- FANUC już od ponad 30 lat dostarcza producentom na całym świecie wtryskarki elektryczne - mówi Sławomir Jankowski, Sales Manager Roboshot w firmie FANUC Polska. - Wciąż wsłuchujemy się w potrzeby rynku i udoskonalamy nasze produkty. Z myślą o tegorocznych targach Plastpol przygotowaliśmy wyjątkowy pokaz w pełni zautomatyzowanego gniazda produkcyjnego stworzonego w celu produkcji elementów z tworzyw sztucznych - od etapu wytworzenia detalu, aż po jego odpowiednie zapakowanie.

Aplikacja pokazowa została przygotowana w oparciu o precyzyjną i energooszczędną wtryskarkę elektryczną FANUC Roboshot Alpha-S100iA oraz duet robotów przemysłowych: 6-osiowego robota LR-Mate oraz 3-osiowego robota kartezjańskiego, zbudowanego w oparciu o system sterowania FANUC Power Motion i. Roboty zastosowane w aplikacji będą odpowiedzialne za precyzyjny i w pełni niezawodny proces odbierania detali z wtryskarki oraz ich pakowanie. Warto podkreślić, że dzięki swoim indywidualnym cechom i wyspecjalizowanym funkcjom, roboty te są wręcz stworzone do pracy w wysokowydajnych procesach produkcji delikatnych i szczególnie wymagających detali. Należy również zaznaczyć, że model sterowania CNC zastosowany w ramach pokazowej aplikacji zostanie zaprezentowany producentom w Polsce po raz pierwszy. Połączenie trzech flagowych technologii FANUC w jeden, w pełni zautomatyzowany i niezawodny system produkcyjny było możliwe dzięki zastosowaniu zaawansowanych funkcji procesowych i komunikacyjnych, a także niezrównanej precyzji, gwarantowanej przez wszystkie produkty FANUC.

Całkowicie elektryczna wtryskarka Roboshot, stanowiąca główny element aplikacji, bazuje na zaawansowanych technologicznie napędach i sterowaniach stworzonych przez firmę FANUC. Dzięki temu osiąga najwyższą dokładność, a dodatkowo charakteryzuje się wyjątkowo wysoką precyzją, stabilnością procesu niezależnie od warunków zewnętrznych, niezawodnością działania i możliwością prowadzenia produkcji przy zachowaniu bardzo wysokich wymagań dotyczących czystości produkcji.

Robot LR MATE 200iD, odpowiedzialny za odbieranie detali i ich pakowanie to nowy, udoskonalony robot firmy FANUC, stworzony z myślą o integracji z maszynami standardowymi oraz maszynami specjalnego przeznaczenia, znakomicie sprawdzający się w operacjach pick'n'place. W porównaniu do swojego poprzednika (LRMate200iC) jest szybszy, a przy tym znacznie silniejszy (dzięki zwiększeniu dopuszczalnego momentu bezwładności przenoszonego ładunku). Czas pojedynczego, przykładowego cyklu
o trajektorii 25-300-25 mm wynosi 0,31 sek. Robot posiada wbudowane elektrozawory do obsługi chwytaka oraz wejścia/wyjścia na ramieniu do sterowania sprzętem zewnętrznym.

FANUC