Famed Żywiec wykorzystuje 99% odpadów

- Wdrażając nowe procesy technologiczne oceniamy możliwość zminimalizowania ich oddziaływania na środowisko. Nie marnujemy materiałów wykorzystywanych do produkcji, a konsekwentne inwestycje w technologie i park maszynowy sprawiają, że możemy się pochwalić ich całkowitym ponownym zagospodarowaniem - mówi Jolanta Sygut, Specjalista ds. Ochrony Środowiska i Laboratorium Famed Żywiec.

Innymi przykładami są kąpiele chemiczne i elektrochemiczne, w których przygotowywana jest stal przed poddaniem jej obróbce gięcia, cięcia, spawania, nakładaniu powłoki lakierniczej oraz niklowo - chromowej.

– Standardowe kąpiele stosowane w linii do mycia i pasywacji stali pracują około sześciu miesięcy. Jednak dzięki zastosowaniu przez nas odpowiedniego komponentu nasza kąpiel myjąca pracuje nieprzerwanie już 11 lat, przy zachowaniu tej samej, najwyższej jakości. Bez możliwości regeneracji, kąpiel oraz wody popłuczne, co pół roku w ilości ponad 13 m3 musiałyby trafiać do utylizacji, czyli unieszkodliwienia - wyjaśnia Jolanta Sygut.

* Eurostat
http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Waste_statistic/pl#G.C5.82.C3.B3wne_ustalenia_statystyczne
** UN Global Compact, to powołana przez ONZ największa na świecie inicjatywa skupiająca biznes działający na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Famed Żywiec produkcja


Źródło: Famed Żywiec