Firma Cezex ma nową naświetlarkę

W firmie Cezex zainaugurowano działalność nowej naświetlani usługowej CtP –Cezex. Naświetlania z powodzeniem funkcjonuje od ubiegłego poniedziałku. Jej wszystkie cztery systemy naświetlające osiągnęły gotowość do pracy wcześniej niż zakładano - dwa miesiące po podpisaniu kontraktu, które miało miejsce w październiku tego roku.

Udostępniony klientom system składa się z czterech pełnoformatowych naświetlarek AGFA: Avalon XXT Standard i umożliwia przygotowanie 160 pełnoformatowych (B1) form offsetowych w ciągu godziny lub ponad 260 płyt B3. Przygotowanie impozycji odbywa się w systemach ApogeeX firmy AGFA oraz PuzzleFlow firmy ACC&HSH.

Jako urządzenia renderujące (odpowiednik RIP – Raster Image Procesor) zastosowano rozwiązania Adobe obsługujące tradycyjny PostScript oraz PDF, a także rozwiązania rendererów Eagle oraz Harlequin. Każdy z wymienionych systemów wyposażony jest w funkcje zalewkowania (trapping) oraz wyjścia do pliku TIFF-B.

Oprogramowanie sterujące naświetlarkami (AGFA PrintDrive) umożliwia także naświetlanie z plików TIFF-B przygotowanych w dowolnym innym systemie. Takie rozwiązanie umożliwia wykorzystanie mocy produkcyjnych naświetlarni CtP Cezex przez drukarnie, w których zdarzy się awaria naświetlarki, a także znacznie ułatwia współpracę z innymi naświetlarniami CtP, które mogą przygotować i zweryfikować materiał we własnym zakresie, a następnie zlecić naświetlenie płyt.

To nie koniec technologicznych innowacji przygotowywanych przez Cezex. Niebawem ma zostać udostępniony portal internetowy, który umożliwi zdalne wykonanie impozycji oraz uruchomienie naświetlania przez klienta.

Docelowe rozwiązanie będzie pierwszym tego typu w skali europejskiej, a system logistyczny firmy Cezex umożliwi dostawę płyt do każdego klienta, najpóźniej w ciągu doby, razem z papierem przeznaczonym do druku publikacji.

Cezex jest liderem na krajowym rynku dystrybucji papieru. Funkcjonuje na nim od 1989 r. Posiada ok. 20 proc. udziału w rynku hurtowników papieru i obsługuje ponad 30 proc. wszystkich zamówień. Współpracuje z największymi europejskimi papierniami. Niedawno spółka została uznana najlepszym dostawcą papierów powlekanych w Polsce. Badanie rynku dostawców bezdrzewnego papieru powlekanego w Europie Środkowo-Wschodniej przeprowadziła szwedzka firma konsultingowa Opticom International Research.