Firma Flexo na targach Plastpol 2015

Firma Flexo na targach Plastpol 2015
Podczas targów Plastpol w Kielcach firma Flexo prezentuje na stoisku 146A w hali A zgrzewarki Arvor, innowacyjną głowicę z zastosowaniem nanowarstw oraz maszyny używane.

Firma Arvor, której Flexo jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce, opracowała nowe rozwiązania zastosowane w automatach do worków. Innowacje te już odniosły sukces podczas tegorocznych targów Plast w Mediolanie - prezentowana maszyna została sprzedana jeszcze przed końcem targów

Innym prezentowanym na stoisku firmy Flexo rozwiązaniem jest opatentowana głowica rozdmuchowa z powtarzaniem sekwencji warstw firmy Alpha Marathon. Została ona po raz pierwszy zaprezentowana przed trzema laty na targach NPE, przy czym podczas tegorocznej edycji targów w Orlando firma pokazała pełnowymiarową głowicę o wymiarze 2X, wynik dojrzałej ewolucji głowicy pokazanej trzy lata wcześniej. Głowica może posiadać konfigurację ustnika do 20" ( >512 mm), przy ilości warstw od 25 do 200 i wydajności ponad 450 kg/godz. W głowicy z łatwością można uzyskiwać wskaźniki rozdmuchu BUR ponad 5, a z głowicy o wielkości 2X można produkować folie o szerokości rękawa ponad 4,2 m .

Technologia Powtarzania Sekwencji Warstw firmy Alpha Marathon stanowi kolejny skok w dziedzinie produkowania folii rozdmuchowych dla użytkowników końcowych i producentów opakowań. Jak się okazuje, zwiększanie struktury folii tworzywowych daje spore możliwości poprawy ich właściwości mechanicznych i barierowych przy zmniejszonym zużyciu surowca i niższych innych kosztach produkcyjnych. Dowodem tego jest ewolucja od folii 3-warstwowych do folii 5-, 7- ,9- i 11-warstwowych.

Ofertę targową firmy Flexo na tegorocznym Plastpolu zamyka wybór maszyn używanych takich marek, jak Bandera, Arvor, Reiffenhauser, W&H, Erema, Prealpina czy Coemter.

Czytaj więcej: Maszyny 480