Firma Gniotpol udoskonaliła system ZiTO


Czego więc dotyczą zmiany? Jest ich całkiem sporo.

Innowacje odnoszą się głównie do konstrukcji ramienia wysięgnika, który to po modernizacji pozwala na opróżnianie różnych typów koszy do selektywnej zbiórki odpadów (z dolnym systemem otwierania), worków z odpadami, koszy ze skoszoną trawą czy suchymi liśćmi. Inny jest też sposób wykonywania manewru rozładunku towarów z zabudowy. Co najważniejsze jednak zmianom uległ wysięgnik, który wraz ze swoją konstrukcją usystematyzował rodzinę produktów ZiTO.

Na czym dokładnie polegają te nowości?

W odpowiedzi na potrzeby odbiorców firma wprowadziła trzy wersje ZiTO: ZiTO 2, ZiTO 3 oraz ZiTO 4. Co je różni i czym się charakteryzują?

ZiTO 2 jest systemem do zbiórki lekkich odpadów z ramieniem wysięgnika o udźwigu do 300 kg montowanym zwykle na podwoziach samochodów i przyczep do 3,5 t DMC, jednak tę wersję Systemu można montować na podwoziach o dowolnych, wyższych DMC.

Firma Gniotpol udoskonaliła system ZiTO

Standardowa kubatura zabudowy z Systemem ZiTO 2 to minimum 17 m3, jednak jej ostateczna wartość zależna jest od wymiarów dostosowywanych do konkretnych podwozi. System ZiTO 2 wyposażony jest w funkcję wywrotu tylnego i jedną komorę przestrzeni ładunkowej. Za dopłatą można wzbogacić zabudowę m. in. w funkcję wywrotu trójstronnego, drzwi boczne, ściankę działową do zbiórki 2 rodzajów asortymentu.

Z kolei ZiTO 3 to wzmocniona wersja "dwójki", o standardowej kubaturze minimum 24 m3, z ramieniem o udźwigu do 600 kg. Tę wersję skierowano do grupy podwozi powyżej 3,5 t DMC. Podobnie jak poprzednio, zabudowę z Systemem ZiTO 3 można doposażyć w szereg opcji wg własnych potrzeb.

Pojazdy o Dopuszczalnej Masie Całkowitej od 7,5 t wzwyż pozwalają na zamontowanie na nich Systemu ZiTO 4. Jego cechą charakterystyczną jest ramię wysięgnika o udźwigu do 1200 kg oraz trójkomorowa przestrzeń ładunkowa, pozwalająca na selektywną zbiórkę trzech rodzajów odpadów: tworzyw sztucznych, papieru i szkła, gdzie na lekkie odpady zarezerwowane są komory o kubaturze minimalnej 10 m3, a dla odpadów ciężkich - przestrzeń 5 m3 środkowej komory. Standardowo ZiTO 4 wyposażone jest w funkcję wywrotu trójstronnego.

Medal targów Poleko dla firmy Gniotpol