Firma KMP Plastics z wyróżnieniem targów Plastpol 2010

Firma KMP Plastics z wyróżnieniem targów Plastpol 2010
Firma KMP Plastics została wyróżniona podczas targów Plastpol 2010 w Kielcach w konkursie na najciekawsze produkty prezentowane podczas wystawy.

KMP Plastics przedstawiła podczas targów dozownik grawimetryczny BD-500-4. Urządzenia będące w ofercie firmy wyprodukowane zostały przez jej partnera firmę AEC Inc. ze Stanów Zjednoczonych.

Dozowniki grawimetryczne z serii BD posiadają niezwykle prosty w obsłudze układ sterowania, pozwalający zapisać do 25 receptur w trzech modułach: "EZ", "Procentowy" oraz "Proporcjonalny". Cechują się dużą precyzją odmierzania i mieszania nawet do ośmiu komponentów, dzięki opatentowanemu algorytmowi sterującemu i unikatowemu kształtowi śluzy w kształcie rombu. W zależności od potrzeb, dozowniki mogą być wyposażone w zbiorniki stałe lub wyjmowane ułatwiające szybką zmianę kolorów.

Firma KMP Plastics z wyróżnieniem targów Plastpol 2010


Nagrodzony model BD-500-4 to dozownik czterokomponentowy. Jego wydajność może oscylować w zakresie od 5,0 do 227 kg/h. Prezentowany model wyposażony był w sterownik Mitsubishi. Dostępne są również sterowniki Siemens i Allen Bradley.

Zdecydowanie największą innowacją urządzeń jest system dozowania z zastosowaniem śluz w kształcie rombu a także specjalny algorytm programu sterującego, co zwiększa precyzję działania. Na czym dokładnie polega to rozwiązanie?

Otóż śluzy w kształcie rombu z proporcjonalnym przekrojem poprzecznym zapewniają dokładne dozowanie materiału w każdej pozycji śluzy. W zależności od udziału procentowego dodatków możemy zmieniać skok siłowników zawsze mając pewność, że materiał będzie zsypywany do zbiornika wagi w ten sam sposób. Dzięki zdolności sterownika do uczenia się tego jak długo śluza ma być otwarta zapewniona jest dokładność dozowania każdej porcji materiału. Przy obliczaniu wielkości każdej kolejnej dawki algorytm bierze pod uwagę wszystkie poprzednie dawki.

Śluzy w kształcie rombu zapewniają większą wydajność niż dozowniki ślimakowe przy dozowaniu sypkich granulatów w proporcji tak niskiej jak 1 proc. w dozownikach średniej wielkości i nawet niższej w jednostkach o większej dawce. Regulowany skok pozwala zmaksymalizować kontrolę nad każdym sypkim granulatem.

Firma KMP Plastics z wyróżnieniem targów Plastpol 2010Maszyny do termoformowania, Frezarki CNC, Wytłaczarki 2-ślimakowe współbieżne, Peryferia: dozowniki
 

Maszyny do termoformowania, Frezarki CNC, Wytłaczarki 2-ślimakowe współbieżne, Peryferia: dozowniki, podajniki, termostaty, chillery, rotametry

Polska