Firma Stork na targach Plastpol 2011

Firma Stork na targach Plastpol…
Maszynę z serii Stork + i pełny pokaz produkcji opakowań cienkościennych zademonstrowała na majowych targach Plastpol 2011 firma Stork.

Wtryskarka hybrydowa o sile zamknięcia 3300 kN wyposażona w pompę o zmiennym przepływie oraz elektryczny serwonapęd dla obrotowego ruchu plastyfikacji była odpowiedzialna za wytwarzanie pojemników na masło. Produkcja odbywała się w automatycznym gnieździe wytwórczym wyposażonym w teleskopowy system odbioru bocznego produktów.

Wtryskarka została wzbogacona również w rolkowy system prowadzenia płyty ruchomej, co gwarantowało zachowanie czystej przestrzeni formy wymaganej dla celów produkcji opakowań żywnościowych. Stalowa płyta stała miała z kolei zadanie zwiększania stabilność formy.

W swoim standardowym wyposażeniu, wtryskarki z pokazanej w Kielcach serii, posiadają pompę o zmiennym wydatku oraz opcjonalny elektryczny napęd ślimaka, który służy uzyskaniu optymalnego zużycia energii. Elastyczność doboru maszyn z serii Stork + objawia się w rozmiarach płyt, skoków otwarcia oraz rozwiązaniach dwukomponentowych. Kombinacja krótkiego czasu suchego cyklu i szybkiego wtrysku czyni te maszyny jednymi z szybszych dostępnych na rynku. Tego rodzaju szybkobieżne maszyny do opakowań są w tej chwili najważniejszą częścią oferty holenderskiego producenta wtryskarek.

Stork, Plastpol 2011Opakowanie dla masła, powstające z polipropylenu dostarczonego przez koncern SABIC , produkowane było na targach na formie czterogniazdowej i w czasie cyklu dochodzącym 2,75 s. Czas suchego cyklu wyniósł natomiast 1,4 s. Forma została zaprojektowana i wykonana w firmie Van den Brink B.V., która dostarczyła także szybkobieżny teleskopowy robot do odbioru produktów z boku maszyny (SER), którego czas odbioru produktów wynosił 0,35 s. Opakowanie ważyło 14,6 gram, a jego pojemność w odniesieniu do masła wyniosła 400 gram. Grubość jego ścianki liczyła sobie 0,48 mm. Dawka wtryskiwanego tworzywa obliczona była na 58,4 gramów.

W trakcie kieleckiej wystawy firma przybliżała także działanie swojego zdalnego serwisu. Trudno powiedzieć, czy spotka się on z życzliwym przyjęciem, gdyż działanie na odległość nie każdego użytkownika musi satysfakcjonować.

Na czym jednak polega usługa?

- W dzisiejszych czasach wtryskarki są zintegrowane w złożonych komórkach produkcyjnych. Gdy pojawia się problem zachodzi potrzeba zatrzymania całości. Koszty takich nieplanowanych postojów stają się coraz większe. Często też wtryskarki pracują z formami dla kilku produktów w cyklu całodobowym. By zredukować koszty magazynowanie powinno być na minimalnym poziomie. Chcąc zapewnić niezawodność wtryskarek zalecane się oczywiście okresowe przeglądy, ale w dalszym ciągu może pojawiać się kłopot między pracami serwisowymi – tłumaczyli przedstawiciele firmy Stork.

I tutaj pomocny miałby być właśnie system zdalnego serwisu. Po połączeniu z tzw. biurem wsparcia firmy Stork, może on poprosić o dostęp do maszyny w celu przejrzenia stron, tak by na odległość stwierdzić, czy problem spowodowany jest ustawieniami czy też alarmem w maszynie. Ponadto w ramach usługi możliwe jest uruchomienie i ustawienie pomiaru oscyloskopem w celu określenia dynamicznych lub złożonych problemów. Pomiar może być natychmiast wysłany mailem przez maszynę do centrali Stork.

Usługa gwarantuje również zmianę w parametrach konfiguracji lub kalibracji wtryskarki, tak by bezpośrednio rozwiązywać problem. Opcją jest także zainstalowanie nowego oprogramowania bezpośrednio z Internetu. Wtryskarki mogą wysyłać ważne dane diagnostyczne do firmy Stork w formie dziennej bazy danych. Będą one potem opracowywane na stronie firmy na specjalnym koncie operatora maszyny.


brak
 

Partner firmy Stork BV (Hengelo, Holandia)

Polska


Reportaże

Forum

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2019-12-02

Mosfor

Zabezpieczanie kloszy lamp z poliwęglanu 2019-10-24

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02