Firma Sumitomo Demag gotowa na targi Plastpol

Firma Sumitomo Demag gotowa na targi Plastpol
Na tegorocznej edycji targów Plastpol firma Sumitomo Demag promować będzie swoje rozwiązania w konstrukcji i budowie w pełni elektrycznych, wysokoprecyzyjnych wtryskarek.

Firmy Sumitomo oraz Demag dostarczyły na całym świecie już ponad 100 tys. maszyn, z czego ponad 24 tys. to wtryskarki elektryczne. Już w latach 90-tych firma Sumitomo skoncentrowała się na rozwoju i produkcji całkowicie elektrycznych wtryskarek i należy dzisiaj do wiodących technologicznie firm na światowym rynku.

Elektryczne napędy bezpośrednie opracowywane są we własnym zakładzie. Tam też są optymalizowane pod kątem procesu wtrysku i własnymi siłami produkowane. Synergia wynikająca z połączenia Demag i Sumitomo jest szczególnie wyraźna w przypadku całkowicie elektrycznej wtryskarki IntElect. W maszynie tej połączono dojrzałą japońską technikę napędową i solidną niemiecką technologię budowy maszyn opartą na najlepszych koncepcjach i rozwiązaniach naszych inżynierów. W wyniku tego powstała wtryskarka o najwyższej precyzji, dynamice i efektywności energetycznej. Wtryskarki tej serii dostępne są w siedmiu wielkościach, od 50 do 450 ton siły zamykania.


Podczas targów Plastpol 2010 Demag zaprezentuje najmniejszą wtryskarkę IntElect smart o sile zamykania 50 ton przy zastosowaniu do mikrowtrysku (wtrysk elementu przekładni planetarnej dla branży medycznej – waga wtrysku 1,5 g).

Wtryskarka wyposażona będzie w najmniejszy dostępny ślimak o średnicy 14 mm z innowacyjnym zaworem zwrotnym firmy Sumitomo (typ SK), a współpracować będzie m.in. z robotem odbierającym firmy Motoman i modułem clean room firmy Petek. Formę dostarczy szwajcarska firma Stamm AG.

Na Plastpolu firma obecna będzie na stoisku B30. Targi odbędą się w dniach 25 – 28 maja 2010 r.

Czytaj więcej: Wtryskarki 450 Targi 809

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83