Firma Wittmann Battenfeld na targach PLASTPOL 2008

Firma Wittmann Battenfeld na targach PLASTPOL 2008
Znane są już szczegóły ekspozycji czołowego producenta wtryskarek firmy Battenfeld na tegorocznych targach PLASTPOL w Kielcach. Impreza odbędzie się w dniach 27-30 maja.

Austriacki producent wtryskarek firma Wittmann Battenfeld GmbH pokaże na tegorocznych targach Plastpol swą najnowszą konstrukcję w zakresie maszyn kolanowych TM. Maszynę będzie można zobaczyć podczas pracy w pawilonie C na stoisku C109, gdzie rozlokowany będzie Wittmann Battenfeld, bo tak od niedawna brzmi pełna nazwa austriackiego koncernu.

Pokazana za niecałe trzy tygodnie w Kielcach maszyna to model kolanowej wtryskarki szybkobieżnej o sile zamykania 270 ton. Na wtryskarce TM 270/1350S prowadzona będzie produkcja zakrętek z HDPE. Proces wytwórczy będzie się odbywał z użyciem 48-krotnej formy wtryskowej, wykonanej przez firmę KTW z Austrii. Wypraski o gramaturze 2,2 g będą produkowane z czasem cyklu 4,9 s.

Pokazywana wtryskarka wyposażona jest w serwoelektryczny napęd ślimaka dla równoległego prowadzenia procesu dozowania, a także akumulator z pompą ładująca dla realizacji funkcji szybkiego wtrysku. Dla zapewnienia właściwego odbioru ciepła z formy firma Wittmann, producent peryferiów, dostarczy agregat chłodniczy Coolmax 250.

wtryskarka firmy Battenfeld

Seria maszyn TM produkowanych przez Wittmann Battenfeld obejmuje wtryskarki o sile zamykania 110 - 450 ton, sześć wielkości jednostek zamykających, 11 różnych jednostek wtryskowych z 15 ślimakami do dyspozycji. Jednocześnie wytrzymały pięciopunktowy układ zamykania dzięki optymalnemu rozkładowi siły zapewnia bardzo szybkie i precyzyjne ruchy jednostki zamykającej. Jednostki wtryskowe zapewniają natomiast najwyższą powtarzalność parametrów.

Wtryskarka wyposażona będzie w układ sterowania nowej generacji UNILOG B6. W układzie tym duży nacisk położono na komfort obsługi maszyny. Prostą obsługę połączono z bardzo szerokimi możliwościami układu. System UNILOG B6 bazuje na Windows XP. Pozwala to na wykorzystanie funkcji Online-Serwis dla zdalnej kontroli stanu maszyny.

Czytaj więcej: Targi 809 Wtryskarki 450

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna