Drukuj

Firma Wittmann Battenfeld na targach PLASTPOL 2008 Wittmann Battenfeld at Plastpol 2008

Firma Wittmann Battenfeld na targach PLASTPOL 2008
Znane są już szczegóły ekspozycji czołowego producenta wtryskarek firmy Battenfeld na tegorocznych targach PLASTPOL w Kielcach. Impreza odbędzie się w dniach 27-30 maja.

Austriacki producent wtryskarek firma Wittmann Battenfeld GmbH pokaże na tegorocznych targach Plastpol swą najnowszą konstrukcję w zakresie maszyn kolanowych TM. Maszynę będzie można zobaczyć podczas pracy w pawilonie C na stoisku C109, gdzie rozlokowany będzie Wittmann Battenfeld, bo tak od niedawna brzmi pełna nazwa austriackiego koncernu.

Pokazana za niecałe trzy tygodnie w Kielcach maszyna to model kolanowej wtryskarki szybkobieżnej o sile zamykania 270 ton. Na wtryskarce TM 270/1350S prowadzona będzie produkcja zakrętek z HDPE. Proces wytwórczy będzie się odbywał z użyciem 48-krotnej formy wtryskowej, wykonanej przez firmę KTW z Austrii. Wypraski o gramaturze 2,2 g będą produkowane z czasem cyklu 4,9 s.

Pokazywana wtryskarka wyposażona jest w serwoelektryczny napęd ślimaka dla równoległego prowadzenia procesu dozowania, a także akumulator z pompą ładująca dla realizacji funkcji szybkiego wtrysku. Dla zapewnienia właściwego odbioru ciepła z formy firma Wittmann, producent peryferiów, dostarczy agregat chłodniczy Coolmax 250.

wtryskarka firmy Battenfeld

Seria maszyn TM produkowanych przez Wittmann Battenfeld obejmuje wtryskarki o sile zamykania 110 - 450 ton, sześć wielkości jednostek zamykających, 11 różnych jednostek wtryskowych z 15 ślimakami do dyspozycji. Jednocześnie wytrzymały pięciopunktowy układ zamykania dzięki optymalnemu rozkładowi siły zapewnia bardzo szybkie i precyzyjne ruchy jednostki zamykającej. Jednostki wtryskowe zapewniają natomiast najwyższą powtarzalność parametrów.

Wtryskarka wyposażona będzie w układ sterowania nowej generacji UNILOG B6. W układzie tym duży nacisk położono na komfort obsługi maszyny. Prostą obsługę połączono z bardzo szerokimi możliwościami układu. System UNILOG B6 bazuje na Windows XP. Pozwala to na wykorzystanie funkcji Online-Serwis dla zdalnej kontroli stanu maszyny.

Czytaj więcej: Targi 769 Wtryskarki 426

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Radziejowicka 108, Adamowizna, 05-825, Grodzisk Mazowiecki, woj. mazowieckie