Firmy rozwijają pakowanie kontraktowe

Firmy rozwijają pakowanie kontraktowe
Pakowanie kontraktowe to jeden z najnowszych trendów w outsourcingu usług pakowania.

Kryzys to najlepszy czas dla innowacji i szukania optymalnych rozwiązań dla. Właśnie dlatego coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się dziś usługa pakowania kontraktowego, czyli zlecanie pakowania własnych produktów wyspecjalizowanym firmom zewnętrznym.

Redukcja kosztów i mniejsza skłonność do podejmowania ryzyka to typowe zachowania przedsiębiorców w czasach trudnych dla gospodarki. Dlatego też wiele firm decyduje się na zlecanie usług pakowania własnych wyrobów na zewnątrz. I w konsekwencji pojawiają się też firmy, które te usługi są w stanie wykonywać. Ostatnio koncern Sealed Air poinformował o wprowadzeniu tego typu usługi.

- Pakowanie kontraktowe przynosi wiele korzyści firmom z niego korzystającym. Doprowadza nie tylko do obniżenia kosztów produkcji, ale i zwiększenia elastyczności bez konieczności nowych inwestycji. Poza tym, zlecenie pakowania firmom zewnętrznym daje z reguły możliwość uzyskania wyższej jakości opakowań – mówi Sławomir Kwiatkowski, regionalny menedżer sprzedaży Sealed Air w Europie Północnej i Centralnej.

Firmy rozwijają pakowanie kontraktowe

Obecnie jednym z najbardziej widocznych trendów jest świadczenie usług pakowania przez podmioty nieprowadzące wcześniej takiej działalności. Przykładem może być wprowadzenie przez spółki logistyczne do swojej oferty, w ramach strategii Just-in-time, obok usług transportowych, także usług pakowania. Firmy opakowaniowe powstają również w pobliżu centrów logistycznych lub obok dużych klientów.

- Bez względu na lokalizację i charakter firm pakujących, Sealed Air wspiera je w świadczeniu wysokiej jakości usług. Oferujemy bogaty asortyment materiałów i urządzeń – m.in. najbardziej popularne na rynku folie termokurczliwe Cryovac oraz maszyny pakujące Shanklin. Wszystkie folie Sealed Air są zaprojektowane w taki sposób, aby mogły być wykorzystywane przez większość urządzeń pakujących dostępnych na rynku. Jednymi z najbardziej wydajnych i sprawdzonych są maszyny Shanklin, cieszące się opinią trwałych, niezawodnych i łatwych w obsłudze. Mogą być wykorzystywane do pakowania produktów różnej wielkości, pakowanych pojedynczo lub w multipaki – dodaje Sławomir Kwiatkowski.

Sealed Air dostarcza także uniwersalną i szeroko stosowaną folię termokurczliwą Cryovac IMPACT oraz całkowicie nową, rewolucyjną technologicznie folię Cryovac CT-301. Dzięki ich unikatowym właściwościom mechanicznym i optycznym opakowane produkty lśnią na sklepowych półkach, będąc w stanie przetrwać nawet najtrudniejsze warunki transportu i składowania.

- Współpracując z firmami świadczącymi usługi pakowania zewnętrznego realizujemy zarówno zlecenia bieżące, jak i długoterminowe. Dzięki globalnemu zasięgowi, dobrze rozwiniętej sieci dystrybucji oraz lokalnym specjalistom i doradcom technicznym zapewniamy rozwiązania przystosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Coraz więcej firm szuka zautomatyzowanych systemów do pakowania w folię termokurczliwą. Oprócz jakości samych urządzeń kluczowym jest, aby także folia posiadała parametry techniczne wysokiej jakości. Powinna ona chronić produkt w procesie dystrybucji i składowania, przedłużać jego trwałość oraz zapewniać estetyczny wygląd. Oczywiście folia musi również umożliwiać szybki i niezawodny proces pakowania – podkreśla Sławomir Kwiatkowski.

Zewnętrzne firmy pakujące oczekują od swoich dostawców przede wszystkim wielofunkcyjności urządzeń. Powodem jest różnorodność pakowanych produktów - od wyrobów FMCG do książek i płyt DVD/CD. Są również tacy, którzy realizują zlecenia na tyle jednolite pod względem produktowym, że zależy im głównie na wydajności maszyn.

Czytaj więcej: Opakowania 1108

brak
 

Cryovac, folia bąbelkowa, folia pęcherzykowa, folie, folie barierowe, folie termokurczliwe, food packaging, industrial packaging, instapak, koperty ochronne, maszyny, materiały opakowaniowe

Polska