Folia Innovia Films do zastosowania w IML

Folia Innovia Films do zastosowania w IML
Innovia Films wprowadziła na rynek nową folię do dekorowania opakowań. Jest to orientowana folia polipropylenowa BOPP przeznaczona do etykietowania w systemie IML.

Do produkcji etykiet stosowanych do dekorowania pojemników i przedmiotów z tworzyw sztucznych produkowanych metodą wtrysku wykorzystywane są różne folie. Ich rodzaj zależy od wizualnego efektu końcowego jaki producent chce uzyskać po wtrysku.

Z obserwacji rynku wynika, że zdecydowana większość producentów wyrobów pakowanych w pojemniki o pojemności od 3 - 5 litrów preferuje opakowania posiadające połysk. Do produkcji etykiet do takich pojemników wymagana jest folia gruba, zapewniająca odpowiednią sztywność, tak dużej pod względem wymiarów, etykiety oraz jej wysoką wytrzymałość mechaniczną.

Aby przy produkcji tych większych pojemników po wtryśnięciu tworzywa miały one połysk, zastosowana do ich produkcji folia winna być lita. Aktualnie do produkcji etykiet do dużych pojemników wykorzystywana jest najczęściej folia polipropylenowa nieorientowana tzw. CAST (CPP).

Wykorzystując swoją unikatową technologię rozdmuchu firma Innovia Films zaproponowała rynkowi całkiem niedawno nieznaną do tej pory folię polipropylenową BOPP litą, grubą, pozwalającą wykonywać etykiety białe o grubościach 58 i 72 mikrony.

Folia ta posiada doskonałą biel, matową powierzchnię po obu stronach, wysoki stopień antystatyczności, nadaje się do obróbki w arkuszach, nadaje się do zadruku różnymi technikami (flexografia, rotograwiura, offset), ma dwustronną aktywację, ma zrównoważoną dwuosiową orientację, ma zrównoważone właściwości mechaniczne, nie daje efektu „skórki pomarańczowej”, jest odporna na działanie wilgoci i olejów, nadaje się do bezpośredniego kontaktu z żywnością, nadaje się do recyklingu z tworzywami poliolefinowymi.

Dodatkowym jej atutem jest fakt, że obok większej efektywności stanowi też alternatywę w stosunku jedynej dotychczas folii na rynku pochodzącej od jednego producenta. Zatem folia ta to również większe bezpieczeństwo rynku.

Czytaj więcej: Folia 291Forum

Plaseco69

PC ABS i HIPS 2018-04-24

50cent

Czyszczenie układu chłodzącego form wtryskowych. 2018-04-21

Piotrzawadzinski

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2018-04-15

Yellow

Czas przebywania materiału w agregacie 2018-04-13

Frohe_

Tampodruk wymagania? 2018-04-13

Reportaże