Folia dla branży piekarniczej

Firma Seda wprowadziła nowe opakowania foliowe wykonane z folii Folsed. Są one przeznaczone na potrzeby rynku opakowań foliowych w branży piekarniczej.

Folia Folsed ma być alternatywą dla opakowań wykonanych z CPP. W porównaniu z CPP charakteryzuje się: lepszą przezroczystością niż folia LDPE oraz bardzo zbliżoną przezroczystością jeśli chodzi o folie polipropylenowe.

Ponadto, w przeciwieństwie do opakowań z folii CPP, odznacza się wysokimi właściwościami wytrzymałościowymi w niskich temperaturach.

Dzięki tej folii możliwe jest formowanie dowolnego rozmiaru opakowań przeznaczonych dla potrzeb piekarni: od zwykłych worków, poprzez worki z fałdą dolną, aż po worki typu wicket. Folia Folsed umożliwia również zadruk opakowania z dwóch stron, wliczając w to fałdę dolną.

Zdaniem producenta nowa folia Folsed i wykonane z niej opakowania do pieczywa wypełniają lukę pomiędzy tanimi woreczkami z folii HDPE, które nie cechują się najwyższa jakością, a workami z folii CPP.

Z przedstawianych przez producenta wyliczeń wynika, że nowe opakowanie z folii Folsed jest około 35 proc. tańsze od worka wykonanego z folii CPP. Cena za 100 sztuk, to 3,76 zł netto. Jeśli chodzi o grubość worków z folii Folsed, to sięga ona 0,015 mm.

Firma Seda powstała sześć lat temu. Produkcję opakowań foliowych rozpoczęła w 2003 r. Jej podstawowym obszarem działalności jest wytwarzanie opakowań foliowych (worków) dla piekarnictwa. Jej profil produkcyjny obejmuje również m.in. torby reklamowe z nadrukiem firmowym, worki z taśmą klejącą do pakowania odzieży, arkusze foliowe.

Czytaj więcej: Folia 292