Folia firmy Novacel zabezpieczająca samochodowe nadwozia

Folia firmy Novacel zabezpieczająca samochodowe nadwozia
Firma Novacel wprowadza na rynek nowy produkt. Jest to folia Novaguard 9377. To zaawansowany ekologicznie produkt służący zabezpieczaniu nadwozi samochodowych podczas transportu i postoju na placu składowym.

Novacel funkcjonuje w ponad 60 krajach, na pięciu kontynentach. Jest jednym z globalnych liderów w dziedzinie produkcji folii zabezpieczających. Poprzez swoich przedstawicieli działa również w Polsce. Jednym ze wspomnianych przedstawicielijest od 10 lat firma Propak.

W tej chwili Novacel kontynuuje wprowadzanie na rynek produktu o nazwie Novaguard 9377. Jest to biała folia o grubości 60µm, która umożliwia ochronę karoserii samochodowych przed niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi, m.in. kwaśnymi deszczami, ptasimi odchodami, śladami narzędzi powstałymi podczas montażu, transportu oraz postoju na placu składowym.

Trwałość folii, w warunkach składowania na zewnątrz, wynosi dziewięć miesięcy i to we wszystkich częściach świata.

Folia Novaguard 9377 dostarczana jest w 200 metrowych szpulach o szerokości od 30 mm do 2800 mm.

folia Novaguard 9377 firmy Novacel


- W związku z zaangażowaniem firmy Novacel w politykę zrównoważonego rozwoju, folia Novaguard 9377 wytwarzana jest na bazie poliolefin. Dzięki zastosowaniu bezrozpuszczalnikowej masy adhezyjnej nie powstaje konieczność jakiegokolwiek unieszkodliwiania emisji zanieczyszczeń do atmosfery - mówi Ewa Zielińska z serwisu prasowego UBIFRANCE Misji Ekonomicznej Ambasady Francji, obsługującej medialnie Novacel.

Informuje ponadto, że jeżeli podczas użytkowania, folia nie zabrudzi się, można ją kierować do spalarni odpadów lub poddawać recyklingowi. Natomiast wszelkie opakowania i wałki do nawijania nadają sie do recyklingu lub ponownego wykorzystania.

Wiadomo też, że firma Novacel rozpoczęła już działania mające na celu uzyskanie w najbliższym czasie certyfikatu ISO 14001. Chodzi o normę międzynarodową, swoisty model, z którego korzystają zarówno jednostki sektora prywatnego, jak i publicznego. Zastosowanie wytycznych normy pomaga w przygotowaniu systemu zarządzania organizacją w taki sposób, aby przy realizacji swoich podstawowych zadań zadbała ona również o środowisko naturalne.

Czytaj więcej: Folia 293 Nowości 239