Folia kompostowalna do pakowania herbaty

Folia kompostowalna do pakowania herbaty
Produkowany przez Innovia Films, kompostowalny i bazujący na celulozie materiał NatureFlex NVR został wybrany przez niemiecką firmę Lebensbaum do pakowania asortymentu herbat ekologicznych.

Folia NatureFlex NVR to dwustronnie powlekany, zgrzewalny, produkowany ze źródeł odnawialnych i posiadający certyfikat kompostowalności materiał ze średnią barierą wobec wilogoci, dostosowaną do owijania kartoników i pakowania pojedynczych saszetek.

Firma Lebensbaum jest z kolei europejskim liderem w produkcji ekologicznych herbat, kaw oraz ziół. Wprowadzenie materiałów opakowaniowych produkowanych z odnawialnych źródeł jest częścią jej strategii zrównoważonego rozwoju.

- Folia NatureFlex łączy jakość i funkcjonalność opakowania. Tego poszukujemy, kierując się świadomością środowiskową – mówi Achim Mayr, przedstawiciel niemieckiej firmy.

Folie NatureFlex rozoczynają swój żywot jako produkt naturalny, czyli drewno pozyskiwane ze specjalnych plantacji. Następnie w ciągu paru tygodni ulegają rozpadowi w kompostowniku przydomowym lub w kompostowni przemysłowej.

Folie oferują wiele zalet w procesach pakowania i przetwarzania, m.in. naturalne właściwości zgięcia i antystatyczność, wysoki połysk i przezroczystość, odporność na działanie tłuszczy i olejów, dobrą barierowość wobec gazów oraz szeroki zakres temperatur zgrzewu.

Czytaj więcej: Folia 292