Folie Innovia Films chronią

Folie Innovia Films chronią
Kompostowalne folie Innovia Films do opakowań zapewniają skuteczną ochronę przed pozostałościami oleju mineralnego.

Innovia Films wprowadziła na rynek kolejną serię bazujących na celulozie, odnawialnych i kompostowalnych folii, które oferują niezbędne właściwości barierowe wobec tlenu i wilgoci, wymagane do pakowania produktów suchych.

To ważna informacja, gdyż niedawno podczas badań prowadzonych w Urzędzie ds. Bezpieczeństwa Żywności w Zurychu, poprzez wykorzystanie tej samej serii testów potwierdzających skuteczność folii kompostowalnych NatureFlex, wykryte zostały poziomy pozostałości oleju mineralnego, które przenoszone są do żywności z odzyskiwanych opakowań kartonowych.

Uważa się, że ślady pozostałości oleju mineralnego pojawiają się w żywności wskutek ich migracji z farb drukarskich, obecnych zarówno na powierzchni opakowań jak i gazet przeznaczanych do recyklingu, a wykorzystywanych do produkcji opakowań kartonowych. Pozostałości te mogą przemieszczać się nawet w warunkach temperatur pokojowych i osadzać na produktach pakowanych w pudełka. Toksykolodzy już ostrzegają przed możliwym wpływem olejów mineralnych na zdrowie.

Folie NatureFlex Innovia Films mogą być w różny sposób wykorzystywane jako rozwiązanie barierowe do pakowania produktów suchych.

- Testy przeprowadzone na naszych foliach NatureFlex wykazały, że stosowane zarówno jako torebki wewnętrzne w kartoniku (bag in box) jak i torebki stojące, zapewniają dobrą barierę wobec pozostałości oleju mineralnego. Właściwość ta stanowi dodatkowe uzupełnienie do niezbędnych właściwości barierowych wobec tlenu i wilgoci, wymaganych w przypadku opakowań do produktów suchych, w celu zapewnienia optymalnej jakości i maksymalnego okresu ich trwałości – ocenia Paul Barker, Product Manager NatureFlex Films.

Czytaj więcej: Folia 292