Folie Oxo Clear i Rigi Clear

Folie Oxo Clear i Rigi Clear to nowości produktowe firmy Ceisa Packaging. Obydwie posiadają szereg walorów, dzięki czemu mogą być skutecznie wykorzystywane w przemyśle opakowaniowym.

Ceisa Packaging to francuska firma działająca również w naszym kraju. Specjalizuje się m.in. w drukowaniu i wytłaczaniu folii plastikowych. Jej liczącym się podmiotem na europejskim rynku termokurczliwej folii drukowanej, rękawów i etykiet. Blisko 60 proc. jej produktów trafia na rynki międzynarodowe. Do ostatnich najważniejszych osiągnięć Ceisa Packaging należą dwie folie: Oxo Clear oraz Rigi Clear.

Pierwsza z nich to folia biodegradowalna, charakteryzująca się wysokim poziomem transparentności i rozwiniętymi właściwościami mechanicznymi. Jeśli chodzi o czas jej rozkładu, to trwa on ledwie pięć lat, w porównaniu do blisko 600 jeśli chodzi o standardowe folie. Jedynymi czynnikami potrzebnymi do jej degradacji są światło i powietrze. W całości podlega też recyklingowi.

Druga z nowości firmy, czyli folia Rigi Clear cechuje się wysokim ponad 90 proc. połyskiem oraz zwiększoną o prawie 27 proc. sztywnością, która umożliwia poprawę wydajności i tempa produkcji. Folia przeznaczona jest głównie na potrzeby sektora kosmetycznego, napojowego i żywności.

Jeśli chodzi o najważniejsze parametry techniczne Rigi Clear, to jej grubość nie przekracza 60 mikronów, natomiast całkowita szerokość dochodzi do poziomu 3100 mm. Warto jeszcze wiedzieć, że produkt charakteryzuje się ulepszoną o 55 proc. spójnością, co pozwala na wspomniane zmniejszenie jego grubości nawet o 20 proc. Ta właściwość natomiast bezpośrednio przyczynia się do redukcji kosztów opakowań.

Kurczliwość produktu to 65 - 90 proc. w kierunku maszyny oraz maksymalnie 45 proc. w kierunku poprzecznym w zależności od formatu opakowania.

Jak podkreśla producent folii jest ona doskonałym rozwiązaniem przeznaczonym dla nowych maszyn do pakowania, zwłaszcza takich o szybkości działania przekraczającej 100 cykli na minutę. Przynosi bowiem możliwości prowadzenia produkcji na najwyższych obrotach.

Czytaj więcej: Folia 293