Foliowe wypełniacze napełniane powietrzem – wygodne i praktyczne

Foliowe wypełniacze napełniane…

Rodzaje foliowych wypełniaczy

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów foliowych wypełniaczy napełnianych powietrzem, które są stosowane w celu ochrony i zabezpieczania produktów podczas transportu i wysyłki. Najpopularniejsze z nich to:

 1. Poduszki powietrzne - foliowe poduszki wypełnione powietrzem, które tworzą ochronną warstwę wewnątrz opakowania. Mogą być stosowane do wypełniania pustych przestrzeni, amortyzacji wstrząsów i zapobiegania przesuwaniu się produktów w opakowaniu. Poduszki powietrzne są elastyczne i lekkie, co umożliwia łatwe dopasowanie do kształtu produktu.
 2. Foliowe maty wypełniające - umieszczane w opakowaniu jako warstwa ochronna. Maty te są często stosowane do ochrony płaskich powierzchni, takich jak szkło, ceramika, elektronika czy delikatne powierzchnie wykończeniowe. Chronią produkty przed uderzeniami, wstrząsami i zarysowaniami.
 3. Wypełnienie w formie rur - długie rurki wypełnione powietrzem, które są używane do tworzenia ochronnej bariery w opakowaniach. Rurki są elastyczne i mogą być owinięte wokół produktu, aby zapewnić dodatkową amortyzację i zabezpieczenie przed uszkodzeniami.
 4. Wypełnienie w formie kieszeni - foliowe kieszenie wypełnione powietrzem, które mogą być umieszczone wokół produktu jako ochronna bariera. Są wykorzystywane do zabezpieczania produktów o nieregularnym kształcie lub o wrażliwych krawędziach. Zapewniają one dobrą ochronę przed uderzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi.
 5. Woreczki powietrzne - małe foliowe woreczki wypełnione powietrzem umieszczane w przestrzeniach między produktami lub wewnątrz opakowania. Woreczki powietrzne służą do zabezpieczania produktów przed stłuczeniami, wstrząsami i przesuwaniem się podczas transportu.

Foliowe wypełniacze napełniane powietrzem są łatwe w użyciu, ekonomiczne i można je dostosować do różnych kształtów i rozmiarów produktów. Zapewniają one skuteczną ochronę podczas transportu, minimalizując ryzyko uszkodzeń i strat.

Jakie są zalety wypełniania kartonu foliowymi wypełniaczami napełnianymi powietrzem?

Foliowe wypełniacze napełniane powietrzem to bardzo praktyczne rozwiązanie. Lista zalet jest naprawdę długa:

 1. Ochrona produktów – najważniejsza zaletą foliowych wypełniaczy jest to, że zapewniają skuteczną ochronę produktów podczas transportu i przechowywania. Dzięki swojej elastyczności i właściwościom amortyzacyjnym tworzą ochronną barierę między produktami a ściankami kartonu, chroniąc je przed uszkodzeniami spowodowanymi wstrząsami, uderzeniami czy wgnieceniami.
 2. Dostosowanie do różnych kształtów i rozmiarów - tego typu wypełniacze są bardzo elastyczne i mogą być łatwo dopasowane do różnych kształtów, rozmiarów i konturów produktów. Idealnie wypełniają puste przestrzenie wewnątrz kartonu, minimalizując ruch i przemieszczanie się produktów podczas transportu.
 3. Lekkość i oszczędność miejsca – ich niewielka waga przyczynia się do zmniejszenia wagi całej przesyłki. Ponadto, zajmują niewiele miejsca w porównaniu do innych tradycyjnych materiałów opakowaniowych, takich jak styropian czy kawałki pianki. To pozwala zaoszczędzić miejsce podczas przechowywania opakowań i zmniejszyć koszty związane z logistyką.
 4. Łatwość użycia - wypełnianie kartonu foliowymi wypełniaczami powietrzem jest proste i wygodne. Wystarczy umieścić foliowe wypełniacze wewnątrz opakowania i napełnić je powietrzem za pomocą specjalnych urządzeń lub maszyn do napełniania. Proces jest szybki i efektywny, umożliwiając szybkie przygotowanie przesyłki.
 5. Ekologiczne - foliowe wypełniacze powietrzne są przyjazne dla środowiska. Są wytwarzane z materiałów odpornych na uszkodzenia, które można wielokrotnie używać. Ponadto, w przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów opakowaniowych, takich jak styropian, są one łatwe do recyclingu i nie generują nadmiernych odpadów.
 6. Niska cena – inwestując we własne urządzenie do produkcji foliowych wypełniaczy, możemy uzyskać bardzo niski koszt ich wytworzenia. Foliowe wypełniacze powietrzne są relatywnie niedrogie w porównaniu do innych metod zabezpieczania przesyłek. Zapewniają skuteczną ochronę produktów przy minimalnym zużyciu materiałów, co przekłada się na niższe koszty opakowania i wysyłki.


wypelniacze-foliowe-opus

Idealne rozwiązanie dla małych i dużych sklepów e-commerce

Możliwość samodzielnej produkcji wypełniaczy powietrznych sprawia, że jest to idealne rozwiązanie zarówno dla małych, jak i dużych sklepów e-commerce. Zależnie od skali sprzedaży, dany sklep może zainwestować w zakup urządzenia do produkcji wypełniaczy foliowych o mocy i wydajności dostosowanych do skali sprzedaży i mocy przerobowych danego sklepu. Z łatwością dostosowuje ilość produkowanych wypełniaczy do bieżących potrzeb. Dodatkowo tego typu inwestycja w urządzenie do produkcji wypełniaczy powietrza może zwrócić się w bardzo krótkim czasie, a firma zyskuje pełną niezależność w produkcji wypełniaczy. Ogranicza tym samym także potrzebę magazynowania ogromnych ilości wypełniaczy na magazynie. Na koniec pozostaje nam jeszcze tylko przypomnieć o ekologicznym aspekcie. Warto sięgać po folie, które wykonane są z biodegradowalnych materiałów i podlegają dalszemu przetworzeniu. Dzięki temu przyczyniamy się do mniejszej produkcji plastiku.