Francuska firma Micel na polskim rynku

Zakład w Żychlinie ułatwia francuskiej firmie Micel prowadzenie działalności w rynkach Europy Środkowej. Spółkę prezentuje UBIFRANCE, Misja Ekonomiczna Ambasady Francji w Polsce.

Firma Micel specjalizuje się w przetwórstwie i dystrybucji produktów izolacyjnych i folii technicznych dla przemysłu. Dla potrzeb rozwoju swojej działalności w Europie Środkowej otworzyła zakład w naszym kraju, konkretnie w Żychlinie. Funkcjonowanie fabryki nastawione jest na zaopatrywanie dwóch głównych sektorów. Chodzi o dostarczanie produktów izolacyjnych dla przemysłu elektrotechnicznego oraz produktów dla przemysłu kablowego.

W dziedzinie elektrotechniki, Micel oferuje szeroką gamę folii takich jak: Nomex, Kapton, Mylar, Tedlar, Teonex. Są to materiały wytwarzane przez firmę DuPont de Nemours.

Folie techniczne, wchodzące w skład portfolio spółki Micel, mogą być cięte na taśmy, krążki, nawijane na szpulę, pokrywane środkiem adhezyjnym, wycinane na prasie lub sterowanej cyfrowo maszynie, aluminiowane, a także łączone warstwowo. W zależności od rodzaju zastosowań można brać pod uwagę poddawanie ich wszelkiego rodzaju procesom obróbki.

Micel oferuje również pełną gamę żywic i lakierów izolacyjnych takich jak Elantas, taśmy klejące 3M, SCAPA, przewody i koszulki izolacyjne odporne na wysokie temperatury (Omerin, Federal Mogul), wyroby laminowane i inne produkty chemiczne specjalnego przeznaczenia.

- Warto też wiedzieć, że dla potrzeb przemysłu kablowego Micel łączy warstwowo folie aluminiowe z PET, które wykorzystywane są następnie jako ekran elektromagnetyczny. Są one oferowane w postaci krążków. Oprócz tego w ofercie przedsiębiorstwa znajdują się także folie PET, z polipropylenu ekspandowanego oraz wyroby firmy Freudenberg w postaci włókniny PET i PP, a także włókniny półprzewodnikowej - mówi Ewa Zielińska z UBIFRANCE, Misji Ekonomicznej Ambasady Francji w naszym kraju.

- Ta szeroka gama produktów umożliwia również obsługę innych dziedzin przemysłu, takich jak poligrafia, przemysł meblowy, produkcja ogniw słonecznych, opakowań, transport (kolejowy i lotniczy) oraz przemysł samochodowy i to na rozległym obszarze, rozciągającym się od krajów bałtyckich po Cypr i od Europy Środkowo-Wschodniej aż po Rosję i Kazachstan - dodaje Ewa Zielińska.

Czytaj więcej: Folia 291