Galwanizowane tworzywo ABS w opakowaniu kosmetycznym

Galwanizowane tworzywo ABS w opakowaniu kosmetycznym
W opakowaniu klasy premium zastosowano galwanizowane tworzywo ABS.

Koncern RPC wykorzystał szereg zaawansowanych technologii, w tym przede wszystkim złocenie, by wyprodukować luksusowe zamknięcie do wprowadzonych niedawno na rynek perfum firmy Interparfums.

Nowa nasadka zaaplikowana do opakowania obejmuje wkładkę wytworzoną z galwanizowanego tworzywa ABS w różanozłotym odcieniu stworzonym specjalnie do tego projektu. Wewnętrzna część zamknięcia jest najpierw formowana i złocona techniką galwanizacji elektrolitycznej. Następnie jest przemieszczana w formie i zostaje na nią nałożona bardzo gruba warstwa Surlynu. Można to zrobić natychmiast dzięki innowacyjnemu procesowi produkcyjnemu stosowanemu podczas nakładania wierzchniej warstwy.

Surlyn to materiał szczególnie chętnie wykorzystywany przez projektantów opakowań z „wyższej półki”. Producenci zwracają uwagę na przezroczystość tworzywa przewyższającą nawet przezroczystości szkła oraz większą kreatywność dla projektanta, który nie jest ograniczony prostymi kątami i ostrymi krawędziami jak ma to miejsce w przypadku szkła.