Grupa Azoty Compounding stawia na nowoczesne rozwiązania dla produkcji

Grupa Azoty Compounding stawia…

Grupa Azoty Compounding, spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Grupa Azoty, z sukcesem zakończyła proces wdrożenia zaawansowanego oprogramowania do planowania i harmonogramowania produkcji - Asprova APS oraz systemu xprimer.MES do monitorowania i ewidencjonowania produkcji. Zaimplementowanie obu systemów do zarządzania produkcją w spółce jest kolejnym krokiem w realizacji strategii udoskonalania procesów oraz zwiększania potencjału produkcyjnego.

Za wyborem systemu Asprova APS przemawiała łatwość odzwierciedlenia specyfiki przedsiębiorstwa oraz możliwość samodzielnej modyfikacji parametrów i budowania symulacji typu what-if, czyli narzędzi symulacyjnych pozwalających na tworzenie wielu wariantów rozwoju sytuacji i badanie ich efektów. Z kolei system xprimer.MES, będący częścią autorskiej platformy xprimer firmy eq system, pozwala sprawnie monitorować przebieg procesów produkcyjnych, stany i czasy pracy zasobów produkcyjnych oraz postęp realizacji zleceń. Wdrożenie zaawansowanych systemów APS i MES potwierdza pozycję Grupy Azoty Compounding jako lidera branży tworzyw sztucznych w dziedzinie innowacji i wdrażania nowych technologii informatycznych

- Przeprowadzona przez spółkę proces cyfryzacji procesów planowania i ewidencji produkcji gwarantuje wysoką wiarygodność informacji przekazywanych do klienta oraz pozwala na precyzyjne rozliczanie kosztów oraz zarządzanie zasobami produkcyjnymi. Zrównoważony rozwój to nie tylko hasło, to obowiązek i część naszej misji. Działamy odpowiedzialnie, z troską o środowisko, a każdy projekt z tego obszaru traktujemy jako inwestycję w przyszłość - podkreśla Dariusz Cholewa, Prezes Zarządu Grupa Azoty Compounding.

W ramach misji zrównoważonego rozwoju Grupa Azoty Compounding systematycznie realizuje projekty mające na celu minimalizację ilości produktów ubocznych w procesach produkcyjnych. W 2023 roku spółka wprowadziła nową linię produktów Tarnoprop PIR, opartą na modyfikowanych odmianach polipropylenu oraz poliamidu 6 zawierających minimum 30% materiałów z recyklingu. Dzięki temu nie tylko zmniejszono ilość odpadów, lecz także uzyskuje się wysokiej jakości produkt, który wykorzystywany jest m.in. w branży automotive czy stadionowej.

Obecnie w Grupie Azoty Compounding trwają prace nad wdrożeniem systemu xprimer.CMMS do cyfryzacji procesów zarządzania utrzymaniem ruchu. Dzięki wprowadzanym technologiom, Grupa Azoty Compounding zajmuje silną pozycję w gronie firm wyznaczających trendy w polskiej branży tworzywowej.


grupa-azoty-compounding
Fot.: Grupa Azoty
brak
 

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kaprolaktam, nawozy mineralne, chemikalia

Polska

Reportaże

Forum